Vienas tyrinėtojas atsisakė kelionės „Titanu“: atrodė kaip laivelis perplaukti upę

Turėjęs keliauti su vėliau katastrofą patyrusiu „Titanu“ tyrinėtojas Chrisas Brownas pareiškė, kad 2018-aisiais atsisakė keliauti po vandeniu šiuo aparatu, nes nelaikė tokio nardymo būdo pakankamai saugiu užsiėmimu.

Ch. Brownas televizijai CNN pasakojo, kad 2017-aisiais užsirašė į tuomet planuotą kelionę apžiūrėti „Titaniką“, tačiau kitais metais paprašė grąžinti užstatą. „Pasirodė, kad yra pernelyg daug rizikų, kurių aš negalėjau kontroliuoti“, – aiškino vyras.

„Man nepatiko tai, kaip į tai reaguoja įmonė“, – sakė jis. Pavyzdžiui, jis sakė, kad „OceanGate“ nepasiekė savo numatytų tikslų pasiekti gylį nustatytu laiku.

„Man tai pasirodė panašu į laivelį, kuris buvo paskubomis sukonstruotas perplaukti upę“, – CNN televizijai aiškino priežastis, kodėl atsiėmė 110 tūkst. dolerių užstatą Ch. Brownas.

Tyrinėtojas Ch. Brownas televizijai tvirtino nejaučiantis „jokio malonumo“ dabar žinodamas, kad išvengė galimai katastrofa galėjusios pasibaigti kelionės.

Povandeninis aparatas vėliau kelis kartus (2021 ir 2022 metais) sėkmingai nusileido į vandenyno dugną ir pakilo atgal. Prieš pirmąją kelionę buvo atlikta apie 50 bandomųjų nusileidimų po vandeniu.

Birželio 22-ąją, po 4 parų paieškos darbų, vandenyno dugne buvo aptiktos povandeninio aparato „Titanas“ nuolaužos. Turistinės kelionės apžiūrėti „Titaniko“ nuolaužas metu žuvo 5 asmenys.

Bendrovė „OceanGate“ dar 2018-aisiais buvo viešai kritikuojama dėl saugumo standartų nesilaikymo, teismuose įrodinėjo savo tiesą ir prieš vieną buvusių savo darbuotojų, kuris kritikavo jos veiklą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer