Supuvusios daržovės ir vaisiai, o vietoje grietinės padažo – vanduo su miltais. Tokį maistą vaikai gauna vienoje sostinės gimnazijos valgykloje. Moksleiviai skundžiasi nevalgomu maistu, tad tėvai maistą masiškai krauna iš namų. Tėvai ir mokyklos administracija antrus metus nori atsikratyti netinkančio maitintojo, tačiau nebesumoja, kaip tai padaryti.
Sostinės Baltupių progimnazijoje maistą ragavusios mokyklos darbuotojos tvirtino, kad valgiaraštyje prie lazanijos įrašytas grietinės padažas iš tiesų yra tiesiog vanduo su miltais. Mokyklos patalpose buvo aptiktos ir supuvusios morkos.
Tėvai veža maistą patys
Neapsikentusi mokiniams siūlomu maistu, mokyklos direktorė sudarė darbo grupę iš mokyklos darbuotojų, maitinimo įmonių asociacijos, tėvų dar kartą patikrinti kokybę maisto, kurį ten tiekia konkursą laimėjusi bendrovė „CNC Catering“, siejama su įmone „Bruneros“ ir „Kretingos maistu“.
„Kodėl verdamos supuvusios morkos? Jos greičiausiai vėliau turėjo būti malamos ir masė panaudojama kotletukams, padažams“, – svarstė Ugdymo įstaigų maisto gamintojų asociacijos vadovė Eurika Turonienė.
Maitinti šią mokyklą per Centrinę pirkimų organizaciją konkursą laimėjo stambi bendrovė „CNC Catering“, registruota Kretingoje. Paaiškinti situaciją įmonė pažadėjo raštu. Na, o mokyklos vaikai ir tėvai jau antrus metus skundžiasi prastu maistu, tačiau mokyklos administracija negali atsikratyti netinkančios maitinimo įmonės.
„Teko įmonę bauduoti jau praėjusių metų pradžioje. Įmonė baudą sumokėjo. Galimai tai labai nepatiko“, – tikino Baltupių progimnazijos direktorė Ligita Visockienė.
„Vaikai nevalgo, mano mergaitė pirmoje klasėje. Tenka vežti maistą, maistas neskanus“, – teigė mama Jelena.
„Vaizdai šokiravo ir patvirtino tai, kad maistas yra nevalgomas“, – sakė mama Violeta.
Siūlo pagalbą su viešaisiais pirkimais
Fiksuoti galimų pažeidimų mokyklos direktorė mėgino į mokyklą išsikviesti ir Maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorius, tačiau nesėkmingai.
„Pranešimas nėra susijęs su protrūkiu ar užkrečiama liga, tad toks atvejis nereikalauja operatyvių veiksmų“, – paaiškino Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė Aistė Prielgauskaitė.
Galimus pažeidimus fiksuojančiai darbo grupei moterims teko net jėga saugoti įkalčius nuo virtuvės darbuotojų, dėl ko įvyko susistumdymas ir jo dalyviai iškvietė policiją.
Baltupių progimnazijos sutartis su maistą gaminančia bendrove galios dar metus, tad direktorė prašo savivaldybės administracijos ir Maisto ir veterinarijos tarnybos pagalbos, kad vaikai būtų maitinami sveikai ir skaniai arba greičiau nutraukti sutartį.
„Tai ne pirmas ir ne trečias atvejis, kai turim šitą ar su ja susijusias įmones. Matau sisteminių problemų – skiriam per mažai pinigų vaikų maitinimui ir viešuosius pirkimus renkamės pagal mažiausią kainą. Organizuojant viešąjį pirkimą reikia pagalbos mokykloms“, – tikino Vilniaus tarybos narys Aleksandras Nemunaitis.
Anot politiko, prastas maitinimas gali būti ne tik šioje, bet ir daugybėje kitų ugdymo įstaigų.
Esą laimėti viešuosius pirkimus pagrindinis kriterijus yra mažiausia kaina, tad dalyviai pasiūlymuose kiek įmanydami ją mažina, na, o laimėję konkursus mėgina suktis kaip išmano, taip pat ir maisto kokybės sąskaita.