Vilniaus rajone kaimynas keldavosi 4.30 val., kad filmuotų garsiai giedantį gaidį: žmonėms teko jį iškraustyti

Viename Vilniaus rajono kaime penkerius metus ramiai gyvenęs ir rytais giedojęs gaidys buvo iškeldintas iš savo tvartelio ir atskirtas nuo ilgamečių draugų – vištų ir žąsinų, nes kaimynai ėmė skųstis, kad gaidys jiems neleidžia miegoti.

Supykęs kaimynas nepatingėjo keltis pusė penkių ryto ir gaidį bei jo šeimininkus filmuoti ir kelti į „Facebook“.

Viename Tarandės rajono vienkiemyje skamba kaimo idilės simfonija – lala žąsys ir mažieji žąsiukai, karkia vištos, tačiau gaidžio jau nebėra.

Neseniai iš šio plunksnuočių orkestro labai svarbus solistas tiesiog buvo išvarytas. Kaimynas, nepatingėjęs keltis pusę penkių ryto, filmavo ir visai kaimo bendruomenei „Facebook“ transliavo gaidžio giedojimą.

„Prieš 2 dienas mūsų gaidys sugiedojo 4 valandą ryto. Kaimynams tai nepatiko, jie įkėlė įrašą į „Facebook“ Tarandės bendrijos grupę ir prasidėjo negražūs veiksmai“, – pasakoja Tarandės gyventoja Rima.

Rima sako, kad gaidį augino 5 metus ir visą tą laiką jo ryto giedojimai niekam netrukdė. O sulaukusi priekaištų ir net viešo pasipiktinimo prieš visą kaimo bendruomenę, Rima su vyru nusprendė gaidį atiduoti kitiems kaimynams.

„Tai dabar jau parą be gaidžio? – Parą be gaidžio“, – atsakė Rima.

Taigi, ar turi teisę kaime arba užmiestyje, vienkiemių kvartale ankstų rytą giedoti gaidžiai?

„Kaimynai tegul taikosi, prie gaidžio pripranta“, – sako gyventojas.

„Gal jau labai rėksmingo nereikia, bet jei truputį pagieda rytą, nu, tegul. Juk reikia žinoti, kad jau rytas“, – teigia kita gyventoja.

„Čia gaidžio kiemas, ką nori tą daro“, – mano moteris.

Man gaidžiai netrukdo. Gal šunys šiek tiek trukdo ne vietoje lojantys. Neprieštaraučiau, jei giedotų mano kaimynystėje. – O jei ankstų rytą, puse 5? – Ir net pusę 5“, – tikina miestietė.

„Reikia žiūrėti administracinės teisės pažeidimų kodeksą, ar galima patraukti gaidį už giedojimą, ar ne“, – sako vyras.

Rima triukšmadarį atidavė kaimynams, kurie augina vištas ir dar vieną kakarykorių. Moteris sako, kad abu gaidžiai susidraugavo ir nesipyko. Bet, matyt, išvarymo nuoskaudą paukštis vis tik jautė. Mat jau antrą dieną ėmė ir pradingo, paliko draugą vieną toliau karaliauti tarp vištų. Ryte tvartelyje šeimininkai jo neberado.

„Pasiilgau, taigi buvo mūsų augintinis, nuo mažens augintas. Aš tikiuosi, kad jis sugrįš“, – apgailestavo Rima.

Gyventoja tikisi, kad jų numylėtas paukštis sugrįš ir baiminasi, jog gaidys nebūtų pakliuvęs į lapės nasrus arba sakalo nagus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer