Jauna mama, gyvenanti Vilniaus Šeškinės mikrorajone, neslepia baimės. Išėjus vieną vakarą pasivaikščioti su sūnumi, ją ištiko šokas pamačius, kas dedasi.
Moteris naujienų portalui tv3.lt sako, kad pastaruoju metu ypač padaugėjo nuo narkotinių medžiagų apsvaigusių jaunų vyrų, kurių elgesys – visiškai neprognozuojamas.
Puolė link vaiko
Ji pasidalijo patirtimi ir skubiai perspėjo gyventojus, o ypač tuos, kurie turi vaikų, būti atsargiais. „Tą vakarą mane ištiko stabas. Galvoje kūriau planą, kaip griebti vaiką ir kur slėptis. Viskas įvyko prie pat mano namų, su vaiku vedžiojome šunį, kai mus užpuolė“, – pasakojimą pradeda vilnietė.
Pokalbio metu ji prisipažino mačiusi, kad link jų ėjo trijų vaikinų grupelė, tačiau nieko blogo negalėjo įtarti: „Vienas iš jų staiga metė savo kuprinę ir pradėjo rėkdamas bėgti vaiko link. Vaikui panika, man irgi, o kiti du tiesiog stebėjo ir juokėsi. Rėksnys vėliau puolė iš niekur nieko ant žemės gultis ir daryti atsispaudimus.
Mes staigiai paėjom į šalį, bet, kaip supratau, jų kryptis buvo ta pati – stipruolis vėl ėmė jėgas savo demonstruoti. Kas svarbiausia, kad tie jaunuoliai visiškai jauni, jiems tikrai ne daugiau nei 17 metų“, – kalbėjo moteris.
Jaučiasi nesaugiai
Ji matė, kad po kurio laiko jaunuoliai vėl elgėsi neadekvačiai, bandė lįsti prie kitos poros, kuri ėjo šalia: „Vyras elgėsi neadekvačiai, taip pat buvo nusitaikęs į vaiką, iš toliau gąsdino kumščiais. Į policiją nesikreipiau, nes kartais atrodo, kad tai – vėjo gaudymas laukuose.
Suprantu, kad policija sureaguos, tačiau tačiau tai yra labai momentiška.
Vis tik noriu tikėti, kad vartojančio jaunimo problema Vilniuje yra sprendžiama, nes tikrai jaučiuosi nesaugiai.“
Situacija žinoma
Vilniaus miesto policijos pasiteiravus, ar nėra padažnėję viešosios tvarkos atvejų pažeidimų bei apsvaigusių piliečių chuliganizmo, Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja sakė, kad situacija pareigūnams apie Šeškinę yra žinoma.
Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato pareigūnai dalyvauja bendruomenės organizuojamuose susitikimuose, kuriuose ir buvo nupasakotos tokios situacijos. Iš aktyvių narių buvo gauta konkretesnė informacija su adresais šeškinės mikrorajone.
Informacija gaunama įvairiais būdais. Ji nuolat yra tikrinama, pasitvirtinus pradedami ikiteisminiai tyrimai.
Tyrimo trukmė ir sprendimai priklauso nuo tyrimo eigos ir gautų duomenų. Šiais metais pradėtas ne vienas ikiteisminis tyrimas.
Vykdomos įvairios priemonės: patruliavimai, pasitelkiami kitų tarnybų (VST) pareigūnai, dirbama kartu su Šaulių sąjungos atstovais, policijos rėmėjais, bendruomenės pareigūnai nuolat lankosi mokyklose, šviečia jaunimą dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų žalos, nuolat bendraujama su mokyklų administracijomis.