Vilniuje atidarytas krematoriumas, pamatykite, kaip jis atrodo

Sausio 17-ąją, po beveik dvejus metus trukusių statybų, Vilniuje duris atvėrė naujausias ir moderniausias krematoriumas Lietuvoje.

Lentvario g. 15B, šalia Gariūnų įsikūręs krematoriumas yra ketvirtasis Lietuvoje, dar trys krematoriumai veikia Kėdainiuose ir Klaipėdos rajone.

Duris atvėręs naujasis krematoriumas – ne tik pirmasis Vilniaus mieste. Nuo šiol tai yra moderniausias šalyje veikiantis krematoriumas.

Žadama, kad šiame krematoriume bus užtikrinta bent 3 tūkstančiai kremacijų kasmet. Tai pilnai patenkins vilniečių ir aplinkinių regionų poreikius.

Atidarymo metu sveikinimo žodį tars ir pastatą palaimins kunigas Algirdas Toliatas, sveikinimo žodį taip pat tars Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.

Arnas Vildžiūnas, „Re Verum“ laidojimo paslaugų grupės vadovas, supažindins su naujojo krematoriumo, įsikūrusio Vilniaus pakraštyje, veikla.

Vilniuje, Lentvario g. 15B, įkurto krematoriumo projektas pradėtas 2016 m. Skaičiuojama, kad į krematoriumą, kurio bendras plotas – virš 640 kv. metrų, investuota apie 4 mln. eurų. „Re Verum“ duomenimis, Lietuvoje apie 30 proc. mirusiųjų yra kremuojama.

„Didesnė kremacijų paklausa juntama didmiesčiuose. Mažuose miesteliuose žmonės dar kiek labiau konservatyvūs, labiau laikosi senų papročių. Tačiau bendras poreikis stabiliai auga ir augti mes tikrai turime kur – štai vakarų Europoje kremuojama net iki 70 proc. visų mirusiųjų. Augantį poreikį pirmiausia sąlygoja laidojimo vietų trūkumas, estetika, patogumas ir kaštai“, – komentuoja A. Vildžiūnas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer