Visame stebėjimo bokšte: „Euronews“ pasiekia geležinės uždangos taką

Europai sukanka ketvirtis amžiaus nuo Berlyno sienos griuvimo, pastaruoju metu tvyranti įtampa tarp Rusijos ir Vakarų kėlė baimę dėl naujo Šaltojo karo.

Kiek reali ši perspektyva? Norėdami gauti atsakymą, „Euronews“ patraukė geležinės uždangos taką, keliaudamas į įžymias vietas ir susitikdamas su žmonėmis, išgyvenusiais šį audringą Europos istorijos laikotarpį.

Reporteris Hansas Von der Brelie dviračiu važinėjo atkarpomis kažkada stipriai įtvirtintos linijos, padalijusios Europą į dvi konfrontacines puses – demokratinius, kapitalistinius Vakarus ir totalitarinius, komunistinius Rytus.

Pakeliui jis susitiko su asmeniniais, skausmingais šaltojo karo prisiminimais ir kitais, pasakojančiais apie nepaklusnumą ir viltį, įskaitant buvusį Rytų Vokietijos pasienio sargybinį, padėjusį daugeliui Rytų Berlyno pabėgti į Vakarus.

Jo išeities taškas buvo buvusi sovietų povandeninių laivų bazė Haroje, Estijoje.

Žiūrėti video įrašą.

BONUSAS 1: Eerik-Niiles Kross

Talino oro uoste „Euronews“ kalbėjosi su buvusiu Estijos žvalgybos tarnybos vadovu Eeriku-Niilesu Krossu. Praėjus 25 metams po Berlyno sienos ir geležinės uždangos griūties, ar šaltasis karas vėl grįžta? Norėdami išklausyti visą interviu (anglų kalba), naudokite šią nuorodą.

BONUSAS 2: Rasa Juknevičienė

Sovietų branduolinių raketų bazėje Plokstinėje Euronews kalbėjosi su buvusia Lietuvos gynybos ministre Rasa Juknevičiene. Praėjus 25 metams po Berlyno sienos ir geležinės uždangos griūties, ar šaltasis karas vėl grįžta? Norėdami išklausyti visą interviu (anglų kalba), naudokite šią nuorodą.

BONUSAS 3: Rasa Juknevičienė

Plokštinės įsikūrusiame Lietuvos Šaltojo karo muziejuje, apleistoje sovietų branduolinių raketų aikštelėje, „Euronews“ kalbėjosi su buvusia Lietuvos gynybos ministre Rasa Juknevičiene. Praėjus 25 metams po Berlyno sienos ir geležinės uždangos griūties, įtampa tarp Maskvos ir Vakarų gynybos aljanso didės NATO lems šaltojo karo atnaujinimą? Norėdami klausytis viso interviu (anglų kalba), galite naudoti šią nuorodą.

BONUSAS 4: Michaelas Paulas, vyresnysis bendradarbis, SWP

Prie Brandenburgo vartų Berlyno centre „Euronews“ apklausė vieną iš pirmaujančių Vokietijos geopolitinių ir geopolitinių tyrėjų. NATO– susijusiomis temomis, dr. Michaelas Paulas, Berlyne įsikūrusios ekspertų grupės Stiftung für Wissenschaft und Politik vyresnysis bendradarbis (SWP). Visą interviu (vokiečių kalba) galite pasiklausyti paspaudę šią nuorodą.

BONUSAS 5: Rudi Thurow

Rudi Thurow ir jo pogrindžio grupė padėjo žmonėms pabėgti iš totalitarinės Rytų Vokietijos į išlaisvintą Vakarų Vokietiją. Jis „Euronews“ pasakoja nuostabią savo gyvenimo istoriją (vokiečių kalba). Paspauskite čia.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer