Vokietijos kancleris Scholzas: Putinas yra pasirengęs labai ilgam karui

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas teigia, kad Rusijos lyderis Vladimiras Putinas karui Ukrainoje ruošėsi maždaug metus ir prognozuoja, kad Rusija dar ilgą laiką tęs savo puolimą.

Taip Vokietijos lyderis kalbėjo duodamas interviu „CBS News“. Paklaustas, kiek ilgai Rusija dar galės tęsti puolimą, kol išeikvos savo resursus, O. Scholzas atsakė, kad niekas iki galo to nežino, tačiau tai gali tęstis itin ilgai.

„Jis tam ruošėsi labai ilgai. Manau, kad sprendimas pradėti karą buvo priimtas prieš metus, o gal ir dar anksčiau, nes matosi, kad jis tam ruošėsi. Ir dėl to jis pasirengęs tai tęsti labai ilgą laiką“, – sakė O. Scholzas.

Pasak Vokietijos kanclerio, nors V. Putinas to iki galo nepripažįsta, jis mato, kad Rusija patiria nuostolius dėl Vakarų sankcijų.

„Tai vyksta šalyje, kuri nėra tokia išsivysčiusi, kuriai labai reikia technologijų iš likusio pasaulio tam, kad būtų užtikrinti bent minimalūs gyvenimo standartai“, – aiškino jis.

Vokietija vis dar kas mėnesį moka Rusijai maždaug 2 mlrd. JAV dolerių už dujas, anglį ir kitus energetinius resursus, tačiau O. Scholzas šio fakto nedramatizuoja.

„Jis negali nusipirkti nieko už tuos pinigus, kuriuos gauna iš mūsų, kadangi sankcijos neleidžia jam įsigyti tų technologijų, kurių jam labiausiai reikia. Tai Putiną labai pykdo“, – dėstė O. Scholzas.

Naujienų portalas tv3.lt kiek anksčiau rašė, kad O. Scholzas ketvirtadienį pareiškė, kad Lietuva ir ES turėtų atšaukti tranzito iš Rusijos į Kaliningradą ribojimus. Jis mano, kad ES sankcijos Maskvai šiuo atveju neturėtų galioti.

Kalbėdamas su žiniasklaida po NATO šalių vadovų susitikimo Madride O. Scholzas pažymėjo, kad Europos Sąjunga turėtų sukurti atitinkamą sistemą ir taisykles, kad Rusija galėtų transportuoti į savo eksklavą.

„Be abejonės, šios (taisyklės) turėtų būti nustatomos atsižvelgiant į faktą, kad mes čia turime klausimą apie tranzitą tarp dviejų Rusijos (teritorijos) dalių“, – pridūrė jis, siūlydamas, kad ES sankcijos Rusijos tranzitui neturėtų būti taikomos. Jo manymu, šios prekės nepatenka į ES teritoriją, o tik keliauja tranzitu, todėl sankcijos neturėtų būti taikomos.

„Manau, kad visos susijusios pusės šiuo metu deda daug pastangų, kad situacija būtų deeskaluojama“, – įsitikinęs vokiečių lyderis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer