Vyro gyvybę pasiglemžė kraujo krešulys: žmona skubiai įspėja kitus

35-erių anglas viešbučio vadovas darbe pasijuto blogai ir mirė nuo staigaus kraujo krešulio. Be tėvo liko keturi vaikai. Po tragiškos nelaimės jo žmona įspėja kitus žmones saugotis kraujo krešulių.

Viešbučio „Old Rectory Hotel“ vadovas Nickas Prosseris blogai pasijuto būdamas darbe. Pasak viešbučio darbuotojų, tragiška, kad tuo metu neveikė netoliese esančioje užeigoje buvęs defibriliatorius.

Į įvykio vietą buvo išsiųstas greitosios pagalbos automobilis, tačiau Nicko išgelbėti nepavyko, praneša „Wales Online“.

Turėjo keturis vaikus

Jis paliko žmoną Kayleigh ir keturis vaikus: keturiolikmetę Lily, aštuonerių Romeo ir septynmečius dvynius Freddie ir Fia-Rae.

Viešbučio vadovo asistentė Kallie Mole sakė, kad kraujo krešulio priežastis nežinoma, rašoma themirror.co.uk. Ji gražiais žodžiais prisiminė buvusį vadovą.

„Jis visada buvo gyvybė ir siela, pirmasis, kuris padėdavo, jei kam nors kildavo sunkumų. Visi jį vadinome švelniuoju milžinu, nes jis buvo labai aukšto ūgio.

Kai reikėdavo, jis būdavo rimtas, bet savo darbo šeimoje, kaip mes visi vadinome vieni kitus, jis visada būdavo linksmas“, – sakė Kallie Mole.

Kas yra kraujo krešuliai?

Tam tikros rūšies kraujo ląstelės, vadinamos trombocitais, ir baltymai plazmoje veikia kartu, kad sustabdytų kraujavimą ir suformuotų krešulį sužalojimo vietoje. Užgijus sužalojimui, jie natūraliai ištirpsta.

Tačiau kartais krešuliai gali susidaryti kraujagyslių viduje be akivaizdžių sužalojimų, ir jie natūraliai netirpsta, rašo mirror.co.uk. Kraujo krešuliai gali būti pavojingi ir reikalauja skubaus gydymo.

Kas sukelia kraujo krešulius?

Kraujo krešulius gali sukelti daugybė skirtingų dalykų. Pavyzdžiui, kai kurie vaistai gali neleisti trombocitams signalizuoti vienas kitam, kad jie nesuliptų. Kai kuriems žmonėms kyla didesnė kraujo krešulių rizika nei kitiems, o genetika taip pat turi įtakos.

Tam tikri rizikos veiksniai, tokie kaip nutukimas, gali sulėtinti kraujo patekimą į kraujagysles, o amžius gali padidinti natūralų gebėjimą krešėti.

Kiti veiksniai, galintys padidinti kraujo krešulių susidarymo riziką, yra nėštumas, rūkymas, geriamieji kontraceptikai, lėtinės uždegiminės ligos, diabetas, aukštas kraujospūdis bei didelis cholesterolio kiekis.

Kokie yra kraujo krešulio simptomai?

Remiantis NHS, kraujo krešulio simptomai yra šie: pulsuojantis arba mėšlungiškas skausmas; patinimas, paraudimas ir šiluma kojoje ar rankoje; staigus dusulys; aštrus krūtinės skausmas (kuris gali būti stipresnis įkvėpus) ir kosulys arba atkosėjimas krauju.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer