Vyro kerštas Rūtai – vaiko pagrobimas: moteris dukters nematė jau 3 metus

Vyro kerštas už skyrybas – vaikas. Rūta jau ilgai nematė savo dukrelės, nes buvęs vyras neleidžia moteriai dalyvauti vaiko gyvenime. Vyras esą daro viską, kad mama iš vaiko gyvenimo būtų ištrinta, todėl moteris kreipėsi į TV3 laidą „TV Pagalba“.

Tik įžengusi į laidos studiją Rūta apsipylė ašaromis ir pasakojo, kad prieš 3 metus jiedu su vaiko tėčiu išsiskyrė. Rūta su vyru susituokusi nebuvo, jie kartu gyvenimo užsienyje, kur ir gimė mergytė.

„Mes su juo susipykome ir aš po didelių konfliktų nusprendžiau grįžti į Lietuvą. Išėjo taip, kad jis pasidarė vaiko dokumentus, nes aš grįžusi dar nebuvau spėjusi jų pasidaryti. Jis padarė jai pasą, ID kortelę ir po to jis be mano sutikimo vaiką išsivežė į užsienį ir mes 3 metus lankomės teismuose, bet vaiko man vis tiek neduoda.

Aš kreipiausi ir į policiją, ir į vaikų teisės – visi pasakė, kad aš turiu teisę su ja grįžti į Angliją, kur per vaikų teises ir policiją reikėtų tvarkytis su juo“, – kalbėjo Rūta.

Moteris prasitarė, kad vyras visą laiką grasino, jog, jeigu ji jį paliks, neteks savo dukters.

„Aš jį ir įsileisti bijodavau, bijojau, ką jis gali pasakyti ir kaip į viską reaguos“, – teigė moteris.

Kad mergaitė jau kitoje šalyje, Rūtai pranešė pats vaiko tėtis.

„Tą patvirtino ir jo močiutė, kad jis išvažiavo kažkur į užsienį“ , – sakė Rūta.

Moters dukrytei jau bus 5 metukai, teismas įpareigojo mamą ir tėtį dalintis vaiko priežiūra, tačiau Rūta savo vaiko pamatyti vis dar negali.

„Ji su manimi nebuvo tris metus ir visi sako, kad mūsų ryšis nutrūkęs. Ji jau ilgą laiką gyvena su tėčiu ir, kadangi mes mažai matydavomės… Kai grįžau į Lietuvą pirmą kartą su ja susitikti, tas ryšys dar jautėsi“, – kalbėjo moteris.

Rūta teismo kelius mynė net trijose šalyje – Belgijoje, Anglijoje ir Lietuvoje. Tokiu būdu vyras tempė laiką, nes vienoje šalyje kitos šalies sprendimas nebegalioja. Tai lėmė atšalusį mamos ir dukters ryšį.

„Mums paskyrė pereinamąjį laikotarpį, kad atgautume tą ryšį, kadangi vaikų teisės nenorėjo iš karto man jos duoti savaitgaliui, su nakvyne ar pietų miegu, nes jie manė, kad ji gali manęs bijoti, ji prie manęs nepripratusi ir aš praktiškai jai esu svetimas žmogus. Dėl to man ją duodavo tik kelioms valandoms ir visuose susitikimuose dalyvaudavo ir vaiko tėtis“, – su ašaromis akyse pasakojo vaiko netekusi moteris.

Mergytė netgi nustojo Rūtą vadinti mama.

„Vyrui vaiką padeda prižiūrėti jo mama ir jis ją visą laiką vadina mama, todėl ji tiesiog perėmė tą žodį iš jo, o mane pradėjo vadinti Rūta. Aš kai atsikrausčiau į Lietuvą pastebėjau, kad į mane kreipiasi Rūta, ir bandžiau paaiškinti, kad aš esu mama, bet jis labai pyko ir sakė, jog netraumuočiau vaiko ir išvis nesakyčiau, kad esu jos mama“, – sakė Rūta.

Advokatas Vygaudas Molis moteriai patarė kreiptis į antstolius.

„Jei jau yra padaryti teismų sprendimai, reikia kreiptis į antstolius, nes jie vykdo teismų sprendimus. <...> Išsiėmus vykdomą raštą reikia eiti pas antstolius, ten yra tam tikra institucija, kuri prievarta įvykdys teismo sprendimą.

Jie gali skirti baudas, o prievartos būdas – tai galima kviesti ir policiją, ir prievarta paimti vaiką“, – aiškino V. Molis.

Daugiau šios istorijos detalių sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer