Lietuvos aktorius ir satyrikas Viačeslavas Mickevičius, geriau žinomas kaip Slavka, vėl nustebino gerbėjus – jo naujausia daina, kandžiai pašiepusi gyvenimą Sovietų Sąjungoje bei tuos, kurie jo ilgisi, socialiniuose tinkluose plinta żaibiškai. Per kelias dienas „Slavka Channel“ paskelbtas vaizdo įrašas surinko šimtus tūkstančių peržiūrų ir tapo plačiai aptarinėjama tema internete.
Savo feisbuko paskyroje V. Mickevičius dalijosi ne tik vaizdo įrašu, bet ir atvira nuomone apie sovietmečio realybę:
„Nekenčiu CCCP. Dainelė vatai paskrudinti. Kasdienio naudojimo, pavogti iš užsienio ir netalentingai padaryti daiktai kasdien vertė suvokti, kokiame mėšle gyvenime“.
Jis pateikė ir asmeninį prisiminimą apie sovietinės būties absurdą: „Prie veidrodžio namie buvo 3 minučių smėlio laikrodis, skaičiuojantis dantų valymo laiką. Tėtis pasakojo, kad net tas laikrodis sugebėdavo užstrigti“.
Žaibiškai plinta Slavkos daina apie Sovietų Sąjungą
Dainoje Slavka kandžiai atsiliepia apie tuos, kurie ilgesingai prisimena sovietinius laikus, idealizuodami praeitį. Jis mini tokius sovietmečiui būdingus dalykus kaip deficitas, prasta prekių kokybė, ribotos laisvės ir eilės net elementariems daiktams.
„Iš sovietinio kalėjimo mes ištrūkome seniai, bet į tą prakeiktą tvartą nuolat dairos asilai! O sovietinis jų raugas į nostalgiją išaugęs. Verkia durniai ir debilės, koks skanus buvo plombyras, gazirofkė ir stakanas, vienas ir, beje, visiems – sifilitikams ir chroniams ir mažiems, ir dideliems“.
Dainos tekstuose Mickevičius pabrėžia, kad sovietmetis nebuvo rojus, kokį jį dažnai prisimena kai kurie vyresnių kartų atstovai. Jis sarkastiškai pastebi, kad jei tuomet buvo taip gerai, kodėl sistema sugriuvo?
„Vyresni mėgsta pabrėžti, kad tuomet – buvo geriau. Jei ten viskas buvo gera, ko sugriuvo? Nežinau… O mes vertinkim progresą. Tegu kalba jie kvailystes, nes jie ilgis to, kas buvo jų nutolusioj jaunystėj.“
Naujoji Slavkos daina sukėlė daugybę diskusijų. Vieni socialinių tinklų vartotojai entuziastingai pritaria Mickevičiaus nuomonei ir dėkoja už taiklią satyrą. Kiti, ypač tie, kurie linkę romantizuoti praeitį, kritikavo jį už pernelyg griežtus žodžius.