„Žaidėjas su stažu ir sava strategija“ – 81 milijoną eurų laimėjęs vyras jau žino, kur išleis pinigus

Pirmadienį paaiškėjus 81 milijono eurų laimėtojui, jau prasideda techninės procedūros, aiškėja, kada vyras iš tiesų taps multimilijonieriumi. Bilietais prekiaujančios įmonės generalinio direktoriaus pavaduotojas Donatas Kazlauskas pasakoja, kad laimingasis dažnai pirkdavo loterijos bilietus, o dabar gerai žino, kaip laimėjimą išleis.

„Olifėja“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Donatas Kazlauskas naujienų portalui tv3.lt sakė, jog milijonus susižėręs laimingasis savimi itin pasitiki ir jau turi planų, kaip laimėjimą panaudos.

„Jam iš tikrųjų yra staigmena šitas laimėjimas, bet iš vėžių neišmušė. Kai pasiūlėme psichologo ar finansų konsultanto paslaugas, jis atsakė, kad jam nieko nereikia, nes pats sugeba tvarkytis su pinigais“, – pasakojo apie pokalbį su laimėjusiuoju D. Kazlauskas.

81 milijonu savo sąskaitą papildžiusį kėdainietį jis pavadino „žaidėju su stažu“, mat loterijos bilietus vyras perka toli gražu ne pirmą kartą, netgi turi savas strategijas. 

„Žadėjo, kad padės savo vaikams, šeimai, bet daug dar galima nuveikti su šiais pinigais, tai ir sau pasigerinti gyvenimą, taip pat bendraus su bankų atstovais, kad tie pinigai nenuvertėtų per laiką“, – kur vyras planuoja pinigus išleisti, pasakoja D. Kazlauskas. 

Pirmosios reakcijos, kai vyras sužinojo apie laimėtus milijonus

Vis dėlto „Perlas Network“ Loterijų kategorijos įvaizdžio vadovė Justė Pažūsytė anksčiau naujienų portalui tv3.lt apibūdino, kokia gi buvo pirmoji būsimo multimilijonieriaus reakcija paskambinus pasitikslinti dėl savo laimėjimo.

„Žmogus labai apsidžiaugęs, labai nustebęs, bet ir pasimetęs bei šokiruotas. Čia visiškai normalu, dažniausiai tokios ir būna pirmosios reakcijos laimėjus didelius pinigus“, – naujienų portalui tv3.lt pasakojo J. Pažūsytė. 

Bilietais prekiaujančios įmonės generalinio direktoriaus pavaduotojas užsiminė, kad dėl savo saugumo ir privatumo vyras tapatybės atskleisti nenori. 

O kiek žmonių laimėjusiojo artimame rate žino apie netikėtą finansinį pasikeitimą, D. Kazlauskas tvirtino neklausęs. 

Atskleidžia, per kiek laiko vyro sąskaitą papildys laimėti milijonai

Kaip pasakoja D. Kazlauskas, laimingasis visu pirma pasitikrino laimėjimą internetinėje svetainėje, o tik tuomet nuvyko į „Perlo“ terminalą. Tačiau sumos tuomet jam darbuotojas neatskleidė. 

„Terminale jam iškart pasakė kreiptis į atstovybę ir neatskleidė sumos, iš to ir galima buvo suprasti, kad laimėjimas didelis“, – procedūrą apibūdino jis. 

Pirmadienio rytą vyras pirmą kartą paskambino į bilietais prekiaujančią bendrovę dėl savo laimėjimo, dabar jau prasideda ir techninės procedūros, tačiau į ofisą vyras vis dar neatvyko. 

„Jis pateikė bilietą, reikėjo pasirašyti, kad tai jo bilietas ir nurodyti sąskaitą, į kurią reikės pervesti pinigus, tuomet gauna bilieto kopiją ir su juo atsiskaitoma per 30 dienų“, – procedūrą apibūdino jis. 

O štai mokesčių mokėti laimėtojui nereikės, esą loterijos veikla ir taip yra apmokęstinta, taigi visus 81 milijoną gaus per 30 dienų į savo sąskaitą. 

Tūkstantines sumas išleisti lengviau: „Būdamas sveiko proto, visus pinigus išleidau pats“

Štai psichologas Gediminas Navaitis įvertina, kaip laimėtus milijonus panaudoti būtų protingiausia. 

Pasak jo, tūkstančius eurų siekiančias sumas susižėrę laimėtojai kur kas dažniau išleidžia trumpalaikiams malonumams. 

„Laimėjus 20 net ir 100 tūkstančių eurų, žmonės dažnai gali pasakyti: „Būdamas sveiko proto, visus pinigus išleidau pats“, – sakė jis. 

Tikisi, jog laimėjimą panaudos atsakingai, esą tokius didelius pinigus iššvaistyti sunkiau. 

„81 milijoną išleisti pramogoms, alkoholiui ar pralošti kazino, vargu, ar kam pasisektų, nes tokią sumą laimėjus, manau, laimėtojui kils klausimas, ką jis nori palikti po savęs. Reikia manyti, kad ir šitie milijonai gyvenimą pagerins, o kad sugadins, yra daug mažesnė tikimybė“, – tikino jis. 

Neva laimingasis, net nusipirkęs kelis milijonus vertą namą, turės nemenką likutį savo sąskaitoje. 

Psichologas: laimėjusiojo tapatybės paslėpti veikiausiai nepavyks

Tai, kad savo sąskaitą dešimtimis milijonų papildęs vyras tapatybės atskleisti nenori, psichologui atrodo protingas sprendimas. 

„Šiuo metu labai neviešinti savo situacijos pasikeitimo yra protingas sprendimas, nes dėmesio būtų per daug ir gal net apsaugos reikėtų“, – tikino jis. 

Visgi anksčiau ar vėliau vyrui esą reikės sau atsakyti, kur laimėtus pinigus panaudos. Štai tada, G. Navaičio manymu, tapatybės ir iš esmės pasikeitusios situacijos paslėpti veikiausiai nepavyks. 

„Jeigu žmogus norės ką nors daugiau nuveikti: rengti vertingų knygų leidybą, restauruoti ką nors Vilniaus senamiestyje, paremti aukštąjį mokslą, tyrimus, mediciną, tai tikėtina, kad jam nepavyks likti visai nežinomam“, – svarstė psichologas. 

Taip pat pamini, kad su laimėjimais atsiranda ir „pavydeininkų“, todėl pagrindo slėptis neva yra, bet ir laimėtojai gali perdėtai puikuotis laimėjimu. 

Iki šiol didžiausia laimėta suma – 24 mln. eurų

Iki šiol didžiausią sumą – 24 mln. eurų – 2022-aisiais tokioje pat loterijoje išlošė multimilijonieriumi tuomet tapęs keturiasdešimtmetį perkopęs vilnietis. Tais pačiais metais 56-erių tautietis laimėjo pusšešto milijono.

„Lietuva Eurojackpot grupėj tikrai užima mažą dalį. Bet Lietuvą lydi sėkmė, ir mums kartais pasiseka tokius didelius laimėjimus laimėti“, – sakė D. Kazlauskas.

Įmonė skaičiuoja, kad per metus loterijos bilietų parduoda už vidutiniškai 100 mln. eurų.

Grynasis pelnas esą siekia apie 6 mln. eurų.

„Loterijos apyvarta dažnai atspindi visos šalies padėtį. Nes žmonės loterijoj dalyvauja kaip pramogoj, bet kai turi atliekamų lėšų tam skirti“, – kalbėjo „Olifėjos“ atstovas.

O esą perkant bilietėlį, mažesni laimėjimai – nuo kelių iki kelių šimtų eurų – tikėtini maždaug 50-čia procentų atvejų. O didžiulės dešimtis, šimtus tūkstančių ir milijonus siekiančios sumos itin retos, tad jas tikrai galima vadinti sėkme.

„Šimtatūkstantinių tikimybė laimėti 1 iš 90 mln. O kituose žaidimuose 69 mln.“, – tikino D. Kazlauskas.

www.tv3.lt

Site Footer