Zelenskis: 45 raketos įrodo, kad sankcijų Rusijai neužtenka, Ukrainai ginklų taip pat

Prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad 45 raketos įrodo, kad sankcijų Rusijai neužtenka, taip pat ginklų Ukrainai. Jis mano, kad birželio 25 d. Ukrainoje Rusijos paleistos 45 rusiškos raketos įrodo, kad pasaulinių sankcijų Rusijai nepakanka.

Svarbiausi dienos įvykiai:

23:50| Ukraina atgaus savo miestus, sako Volodymyras Zelenskis

Ukraina atgaus miestus, kuriuos prarado, įskaitant Sjevjerodonestką, sakė Volodymyras Zelenskis savo vakariniame pasisakyme. Ukrainos prezidentas vėlyvą vakarą vaizdo kreipimesi taip pat sakė, kad į šalį per pastarąsias 24 valandas buvo pataikyta nuo 45 Rusijos raketų.

Šiuos išpuolius jis apibūdino kaip cinišką bandymą palaužti žmonių nuotaiką. Šalies rytuose esantis Sjevjerodonetskas šiandien po kelias savaites trukusių įnirtingų kovų atiteko Rusijos pajėgoms. Tai buvo svarbi pergalė Rusijai, kuri siekia užimti visą Ukrainos rytinį Donbaso regioną (sudarantį ir Luhanską, ir kaimyninį Donecką).

23:20| Zelenskis: 45 raketos įrodo, kad sankcijų Rusijai neužtenka

Prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad 45 raketos įrodo, kad sankcijų Rusijai neužtenka, taip pat ginklų Ukrainai. Jis mano, kad birželio 25 d. Ukrainoje Rusijos paleistos 45 rusiškos raketos įrodo, kad pasaulinių sankcijų Rusijai nepakanka.

„Pirmadienį (birželio 27 d. – red.) dalyvausiu G-7 viršūnių susitikime. NATO viršūnių susitikimas įvyks kitą savaitę, 45 raketos per pusdienį ir prieš pat tokius susitikimus yra dar vienas mūsų pozicijos patvirtinimas. Tai patvirtinimas, kad sankcijų paketų Rusijai neužtenka, Ukrainai reikia daugiau ginkluotos pagalbos ir kad oro gynybos sistemos – modernios sistemos, kurias turi mūsų partneriai, turėtų būti ne sąvartynuose ar saugyklose, o Ukrainoje, kur jų dabar reikia. Jų čia reikia daugiau nei bet kur kitur pasaulyje“, – sakė prezidentas, savo tradiciniame naktiniame kreipimesi. 

Zelenskis mano, kad 45 Rusijos raketos buvo paleistos Ukrainoje, kad parodytų, „kad Rusija gali kažką padaryti, kad Rusijos kariuomenė kažką daro“.

„Rusijos raketų smūgiai yra ne tik mūsų infrastruktūros naikinimas, bet ir labai ciniškas, apskaičiuotas spaudimas mūsų žmonių emocijoms. Bet tai ne mes, o mes spausim. Jokios Rusijos raketos, jokie smūgiai negali palaužti dvasios. ukrainiečiai“, – sakė jis. 

22:40| Rivnės srityje per raketų ataką žuvo trys žmonės

Per Rusijos kariuomenės Rivnės srityje surengtą raketų ataką žuvo trys žmonės, o keturi buvo sužeisti, praneša Pravda. ua

„Dvi raketos pataikė į civilinę infrastruktūrą – servisą su plovykla ir dar vieną kompleksą automobilių remontui. Pirminiais duomenimis, 3 nukentėjusieji ir 4 nukentėjusieji gydomi ligoninėje, 2 iš jų būklė sunki. Po griuvėsiais vis dar gali būti žmonių“, – pranšė Rivnės regiono karinės administracijos vadovas Vitalijus Kovalas.

21:40| G-7 grupės lyderiai susitarė dėl Rusijos aukso embargo

G-7 grupės lyderiai susitarė dėl Rusijos aukso embargo, praneša Reuters ir CNN remdamiesi savo šaltiniais. 

48-asis G7 lyderių viršūnių susitikimas vyks Bavarijos Elmau pilyje Vokietijoje. Jis vyks nuo sekmadienio, birželio 26 d., iki antradienio, birželio 28 d. Be JAV, Didžiosios Britanijos, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Japonijos ir Italijos vadovų, viršūnių susitikime dalyvaus Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charlesas Michelis. Prezidentas Volodymyras Zelenskis taip pat sakys kalbą viršūnių susitikime. JAV iždas turi paskelbti oficialų JAV vyriausybės sprendimą dėl embargo birželio 28 dieną. 

Aukso eksportas yra antras pagal dydį pajamų šaltinis Rusijos valstybės biudžete po energetikos išteklių (naftos, dujų ir kt.) eksporto. Anksčiau dėl Vakarų sankcijų nemažai rinkos žaidėjų jau nustojo pirkti rusišką auksą, bijodami pažeisti sankcijų režimą bankinių operacijų srityje. Rusija kasmet savo teritorijoje išgauna dešimtadalį viso pasaulyje išgaunamo aukso.

21:00| Rusijai reikia 3-4 savaičių, kad paruoštų naują Ukrainos puolimą iš Baltarusijos

Rusijai reikia 3-4 savaičių, kad paruoštų naują Ukrainos puolimą iš Baltarusijos. Šiuo metu kai kurie Rusijos Federacijos specialiųjų pajėgų vienetai kartu su Baltarusijos specialiųjų operacijų pajėgų padaliniais vykdo bendras pratybas veiksmams Ukrainos teritorijoje praktikuoti, rašo UNIAN.ua. 

Baltarusijos kariuomenė be Rusijos pagalbos nepajėgs pulti Ukrainos, tačiau Kremlius rezerve turi trečdalį savo bataliono taktinių grupių. Ukrainos gynybos ministerijos vyriausiojo žvalgybos direktorato duomenimis, šiuo metu Baltarusijos kariuomenė turi tik septynis batalionus, kurie rotacijos principu dislokuoti prie Ukrainos sienų.

Taigi, pasak žvalgybos direktorato atstovo Vadymo Skibitskio, dabar atskiri Rusijos Federacijos specialiosios paskirties divizijos kartu su Baltarusijos specialiųjų operacijų pajėgų padaliniais vykdo bendras pratybas su veiksmų užbaigimu Ukrainos teritorijoje.

Mokymai tęsiasi palei visą pasienio liniją. Interviu RBC-Ukraine jis pažymėjo, kad panaši mokymo programa buvo vykdoma per visas ankstesnes bendras Baltarusijos ir Rusijos kariuomenių pratybas, todėl dabar pagrindinė grėsmė slypi sabotažo ir žvalgybos grupių veiksmuose.

20:10| Sjevjerodonetskas yra 90 proc. sunaikintas

Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidai sakė, kad okupuotas Sjevjerodonetskas yra 90 proc. sunaikintas. „Miestas užimtas. Pasitraukus mūsų kariuomenės daliniams, priešas konsoliduojasi regioniniame Sjevjerodonecko centre ir gretimuose kaimuose: Sirotyn, Voronovo ir Borivsky“, – sakė administracijos vadovas.

Miestas 90 proc. sunaikintas, išgyventi jame bus be galo sunku, rusai negalės atkurti komunikacijų. Jis priminė, kad dabar iš Sjevjerodonetsko galima išvykti tik per laikinai užimtas teritorijas. Tvarką mieste rusai jau įvedė, paskyrė savo „komendantą“ ir filmuoja propagandines istorijas su žmonėmis, išeinančiais iš Azoto gamyklos prieglaudos.

19:55| Ukrainos karinės žvalgybos vadovas – rugpjūtį matysime rezultatus

Ukrainos karinės žvalgybos agentūros vadovas Kyrylo Budanovas taip pat sakė, kad  Rusija naudoja savo rezervines pajėgas slaptai mobilizacija, tam, kad papildytų savo gretas Rytų Ukrainoje, ir nėra prasmės laukti, kol jos puolimo potencialas sumažės.

 „Reuters“ jis sakė manantis, kad Ukraina gali pasiekti pergalę prieš Rusiją tik pasitelkdama karinę jėgą.

„Neturėtume laukti stebuklo, kad jie pavargs ir nustos norėti kautis ir pan. Mes susigrąžinsime savo teritoriją kontrpuolimu“, –  tvirtino žvalgybos vadovas.

Jis sakė, kad nuo rugpjūčio Ukraina turėtų matyti „matomus rezultatus“ savo kontrpuolimo Rusijos okupuotame Chersono regione Ukrainos pietuose.

18:55| Ukraina pergrupuoja savo pajėgas iš Sjevjerodonetsko miesto griuvėsių į Lysyčanską

Ukraina pergrupuoja savo pajėgas iš Sjevjerodonetsko miesto griuvėsių į aukštesnes vietas kaimyniniame Lysyčanske, kad įgytų taktinį pranašumą prieš Rusiją, pranešė Ukrainos karinės žvalgybos agentūros vadovas.

Duodamas interviu Kijeve, Kyrylo Budanovas sakė „Reuters“, kad Ukrainos pajėgos tęs šio fronto gynybą nuo Lysyčansko Rytų Ukrainoje, nes nebuvo įmanoma išlaikyti gynybos linijos Sjevjerodonetske.

„Sjevjerodonetsko srityje vykstanti veikla yra taktinis mūsų karių pergrupavimas. Tai yra pasitraukimas į naudingas pozicijas, siekiant įgyti taktinį pranašumą “, – sakė Ukrainos gynybos ministerijos Gynybos žvalgybos vadovas Budanovas.

Rusija naudojasi Mariupolyje naudota taktika nušluoja miestą nuo žemės paviršiaus. Esant tokioms sąlygoms, surengti gynybą griuvėsiuose ir atviruose laukuose nebeįmanoma. Taigi Ukrainos pajėgos išvyksta į aukštesnes vietas tęsti gynybos operacijų“, – sakė jis. Paklaustas, ar turi galvoje Lysyčanską, jis atsakė: „Taip, tai vienintelė aukštesnė žemė“.

18:45|  Rusija žada perduoti „Iskander M“ baltarusiams

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad netrukus Baltarusijai perduos raketų kompleksus „Iskander M“, kurie gali naudoti balistines ir sparnuotąsias raketas.

„Per kelis ateinančius mėnesius Baltarusijai perduosime sistemas „Iskander M“, kurios gali naudoti balistines ir sparnuotąsias raketas. Ir įprastas, ir branduolines”, – praneša Kremlius. 

Putinas tai pareiškė po susitikimo su apsišaukėliu Baltarusijos prezidentu Aliaksandru Lukašenka. Putinas taip pat pasiūlė A. Lukašenkai Rusijos orlaivių gamyklose atnaujinti Baltarusijos armijoje naudojamus orlaivius SU-25 ir pradėti mokyti skrydžio įgulas.

Birželio 25-osios naktį Rusijos Federacija į Ukrainą paleido daugiau nei 50 raketų. Daugumą šių raketų Rusijos lėktuvai paleido iš Baltarusijos. Rusijos lėktuvai įskrido į Baltarusijos oro erdvę, priartėjo prie sienos su Ukraina ir smogė Ukrainos teritorijai.

18:10| Rusijos kariai Charkove apšaudė branduolinių tyrimų institutą

Rusijos kariai Charkove apšaudė subkritinių branduolinių tyrimų objektą „Neutronų šaltinį“. Pasak Ukrainos valstybinės branduolinio reguliavimo inspekcijos, instituto pastatas, kuriame jis yra, patyrė didelę žalą, skelbia liga.net

Akceleratoriaus, priestato šiaurinė siena į instaliacijos eksperimentinę salę, vėdinimo kanalai, pagrindinio pastato vėdinimo vamzdis, greitintuvo klystron galerijos aušinimo sistema, avarinio maitinimo sistemos dyzelinių generatorių korpusai yra pažeisti. Branduolinis įrenginys buvo perkeltas į gilią subkritinę būseną. Informaciją apie žalos padarinius tikslina darbuotojai. 

Radiacinis fonas – normalus. Nuo kovo mėnesio instituto teritoriją, kurioje yra „Neutronų šaltinio“ instaliacija, kelis kartus apšaudė Rusijos kariai. Instituto infrastruktūra jau buvo katastrofiškai pažeista.

„Neutronų šaltinio“ branduolinis objektas buvo paleistas 2016 m., pagal Branduolinio ginklo neplatinimo programą, remiamą JAV. Mokslo instotutas skirtas įvairių mokslo ir technologijų sričių tyrimams, radioizotopų kūrimui medicinai ir pramonei, branduolinės energetikos problemoms spręsti, atominių elektrinių eksploatavimo pratęsimui. Įrenginys yra subkritinis, o tai reiškia, kad  branduolinio sprogimo būti negali.

17:50| Ukrainos gynybos viceministrė griežtai kritikuoja socialinių tinklų „ekspertus“: jūs nepadedate

Diskusija socialiniuose tinkluose apie ginkluotųjų pajėgų išvedimą iš Sjevjerodonetsko sužlugdė Generalinio štabo planus, rašo Pravda.ua

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer