Zelenskis įspėja: „Prasideda istorinė savaitė“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Ukrainai laukiant sprendimo dėl kandidatūros į Europos Sąjungą statuso, ne tik Ukraina šią savaitę turėtų tikėtis Rusijos priešiško aktyvumo padidėjimo.

„[Pirmadienį] prasideda istorinė savaitė. Savaitė, kai išgirsime iš Europos Sąjungos dėl kandidatūros į Ukrainą statuso… Manau, visiems akivaizdu, kad nuo 1991 metų tokių lemtingų sprendimų Ukrainai, kokių tikimės, buvo nedaug. Dabar esu tikras, kad tik teigiamas sprendimas atitinka visos Europos interesus“, – savo naujausioje vaizdo žinutėje sakė V. Zelenskis.

Ukrainos lyderis teigė, kad šią savaitę naudosis visomis galimybėmis apginti Ukrainos europinę perspektyvą, ypač planuodamas naujus kreipimusis į europiečius.

„Akivaizdu, kad tokią savaitę reikėtų tikėtis priešiško Rusijos aktyvumo padidėjimo. Ypač – tiesioginio. Ir ne tik prieš Ukrainą, bet ir prieš kitas Europos šalis. Ruošiamės ir esame pasiruošę. Įspėjame savo partnerius“, – kalbėjo V. Zelenskis.

Vasario 28 d. prezidentas Volodymyras Zelenskis pasirašė paraišką dėl Ukrainos narystės Europos Sąjungoje. Europos Komisija rekomendavo Europos Vadovų Tarybai suteikti Ukrainai kandidatės į ES statusą. EVT sprendimo dėl kandidatės į ES statuso suteikimo Ukrainai tikimasi birželio 23–24 dienomis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer