NATO žvalgyba išsiuntinėjo didžiosioms aljanso šalims ataskaitą apie Rusijos povandeninio laivo „Belgorod“ persikėlimą iš nuolatinio buvimo bazės, skelbiama italų „La Repubblica“. Šis povandeninis laivas gali paleisti raketas „Poseidon“, sukeliančias „radioaktyvų cunamį“ – efektas prilyginamas tarpkontinentinės balistinės raketos paleidimui.
Italų leidinyje pažymima, kad JAV sukurtos raketų paleidimo sekimo sistemos su infraraudonųjų spindulių jutikliais „Poseidon“ raketos paleidimo atveju niekuo nepadėtų, nes rusų „supertorpeda“ suprojektuota taip, kad išskirtų itin mažai šilumos. Ji be jokio garso juda po vandeniu 100 km/h greičiu.
Povandeninis laivas „Belgorod“ yra naujausia Rusijos laivyno plaukiojanti tvirtovė – karinėms reikmėms pradėta naudoti tik 2022-ųjų vasarą. 184 metrų ilgio „Belgorod“ yra ilgiausias iš šiuo metu egzistuojančių povandeninių laivų, rašoma CNN. „La Repubblica“ teigimu, NATO žvalgyba perspėjo šalis, kad šis laivas neseniai išplaukė iš savo karinės bazės. Manoma, kad jis gali atlikti „Poseidon“ raketos paleidimo bandymą.
Branduolines torpedas „Poseidon“ ekspertai vadina „paskutinio teismo dienos“ ginklu. Apie jo egzistavimą sužinota, kuomet 2015-aisiais valstybinėje Rusijos televizijoje „netyčia“ buvo parodytas kariuomenės atstovų pristatymo lapas su kodiniu pavadinimu „Status 6“.
JAV spec. tarnybų atstovai tvirtina, kad „nutekinimas“ buvo tikslingas, siekiant įbauginti amerikiečius dėl ginkluotės dislokavimo Europoje.
TASS skelbiama, kad „Poseidon“ torpeda gali nešti iki 2 megatonų galios kovinę galvutę. Tai yra 100 kartų galingesnis užtaisas, negu tas, kuris buvo panaudotas Hirošimoje ir 10 kartu galingesnis už paskutinę JAV sukurtą branduolinės bombos versiją B61.
2022-ųjų gegužės 1-ąją savo laidoje būtent šia bomba sunaikinti Didžiąją Britaniją žadėjo vienas iš pagrindinių Kremliaus propagandininkų Dmitrijus Kiseliovas.