Žuvo patyręs pilotas Arminas Murauskas: prabilo liudininkai

Tragiškas penktadienis Panevėžio rajone – Bistrampolio dvaro teritorijoje nukrito malūnsparnis. Žuvo patyręs pilotas, akrobatinio skraidymo sporto organizatorius, treneris Arminas Murauskas.

Nelaimė įvyko, kai Bistrampolio dvare šurmuliavo žmonės, šventė vestuvininkai. Laimingo atsitiktinumo dėka išvengta dar didesnės tragedijos, jei lėktuvas būtų kritęs į vestuvininkų būrį.

Po tragedijos nelaimės vietą apžiūri pareigūnai, tyrėjai. Nedidelis malūnsparnis nukrito apie 16 valandą Bistrampolio dvaro teritorijoje. Visai čia pat šurmuliavo būrys vestuvininkų.

„Selfinomės“, kitaip tariant, ir pamatėm, kaip virš galvų praskrido ir taip staigiai tuos medžius pradėjo skinti, dar susižvalgėm, kas čia vyksta ir smūgis“, – pasakoja liudininkė Ugnė.

Laimingo atsitiktinumo dėka neįvyko dar didesnė tragedija, jei lėktuvas būtų rėžęsis į žmones.

„Tas žmogus greičiausiai bandė išvengti žmonių, nes šalia laukas. Gal laimės kūdikis“, – sako liudininkas Eimantas.

Vestuvininkai pirmieji ir suskubo kviesti pagalbą.

„Pribėgau prie žmogaus, matau, kad kraujuoja ir ką, negaliu liesti, pribėgo daugiau žmonių ir laukėm pagalbos“, – kalba Eimantas.

„Čia buvo keli medikai, kurie iškart pasižiūrėję pasakė, kad liesti negali ir kad šansų išgyventi nėra. Jau greitosios buvo iškviestos“, – teigia Bistrampolio dvaro šeimininkas Rimantas Gudelis.

Paaiškėjo, kad malūnsparnį pilotavo patyręs pilotas. Į vietą atskubėjo ir žuvusiojo draugas.

„Trūksta žodžių, nes šita tragedija gerklę uždaro“, – sako karinių oro pajėgų kapelionas Virginijus Veilentas.

Piloto draugas sako kol kas nedrįstantis spėlioti dėl ko įvyko tragedija, oro sąlygos puikios, lėktuvas patikimas.

„Tai yra autožyras vadinamas arba malūnsparnis, gan patikimas lėktuvas, bet avarijos atsitinka, sunku ką nors komentuoti. Liudininkai, kurie kalbėjo, kad tarsi orlaivio variklis buvo užgesęs, lakūnas bandė kažkaip išsisukti. Bet matom, kad pasibaigė tragiškai“, – teigia V. Veilentas.

Avarijos priežastys paaiškės po tyrimo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer