Jauna moteris, kuriai pradėjo berti visą kūną, iš pradžių manė, kad tiesiog per daug linksminosi. Tačiau Ella Holley buvo priblokšta, kai sužinojo, kad bėrimas atsirado dėl kontraceptinių tablečių.
Specialistai jai pasakė, kad ji patyrė Henoch-Schonlein purpura – hemoraginį vaskulitą, kai kraujagyslėse atsirado uždegimas.
Priežasties nežinojo net medikai
Ji pasakoja, kad praėjusį spalį taip pat buvo susidūrusi su bėrimais, kurie tęsėsi nuo pėdų iki juosmens, keli bėrimai atsirado ant rankų. Visos merginos kojos buvo padengtos raudonomis dėmėmis, kurios vėliau parudavo, o po to, kai išbluko, paliko neryškias dėmes.
Sužinojusi, kas sukėlė bėrimą, Ella žadėjo daugiau niekada nevartoti kontraceptinių tablečių ir įspėja apie nepageidaujamą šalutinį poveikį.
Daugelis naudoja kontraceptikus ir joms neprasireiškia jokie šalutiniai poveikiai, tačiau visada verta pasidomėti, kokie šalutiniai poveikiai gali pasireikšti, išsinagrinėti sudėtis ir rasti sau tinkamiausią variantą.
Įmonė, gaminanti kontraceptikus, kuriuos naudojo Ella, teigia esanti įsitikinusi tyrimu, kuri patvirtino, kad kontraceptikai veiskmingi ir teigė, kad toliau stebi produkto saugumą.
Ella iš Glosterio, Glesteršyro valstijoje, sakė: „Kai pirmą kartą atsirado bėrimas, neturėjau supratimo, iš kur. Buvau susirūpinusi, nes studijuodama galvodavau: „Ar tai dėl kontraceptikų? Ar tai dėl alkoholio? Galbūt tai dėl to, kad buvau šaltyje?“. Man tiesiog rūpėjo, kodėl tai vyksta.“
Perspėja kitas moteris
Po pirmojo paūmėjimo 12 valandų praleidusi ligoninėje, Ella sulaukė tik suglumusių gydytojų siuntimo pas reumatologą. Po dviejų dienų ji nustojo vartoti kontraceptikus. Ji sakė:
„Uždegimas paūmėjo ir darėsi vis blogiau, o tada palaipsniui ėmė mažėti. Kol viskas nenurimo, negalėjau nė prisiliesti, tad akivaizdu, kad nustojau gerti kontraceptikus ir po kiek laiko bėrimai ėmė mažėti.
Kai buvo blogiausia situacija, man skaudėjo abiejų čiurnų sąnarius. Jaučiausi taip, lyg būčiau pasitempusi kulkšnį. Atrodė, kad odą degina, jei kas nors ją paliesdavo, ypač duše ar kai eidavau miegoti.“
Ji pasakoja, kad sausio mėnesį apsilankė pas reumatologą ir jai buvo pasakyta, kad tai hemoraginis vaskulitas, kuris gali kartotis. Ella pasidalino savo patirtimi internete, kad skleistų žinią, kaip gali suveikti kontraceptikai.
Ji sakė: „Jokiu būdu nenoriu atgrasyti kitų bandyti, bet mano organizmas į kontraceptikus sureagavo baisiai ir aš žinau, kad yra tikimybė, jog tai vėl kartosis, o aš to nenoriu.
Žmonės visada patys priima galutinius sprendimus, tačiau noriu pasidalinti savo patirtimi, kad žmonės žinotų, o tai, tikėkimės, leis jaustis patogiau ir labiau pasitikėti savo pasirinkimu, nes manau, kad apie tai kalbama nepakankamai.
Aš nesakau, kad taip nutiks visiems, bet tai yra mano patirtis, remkitės ja arba ne.“
„Organon“, gaminantis Ellos naudotas kontraceptines tabletes, atstovas sakė:
„Organon: nėra nieko svarbiau už mūsų produktų ir juos naudojančių žmonių saugumą. Esame įsitikinę tyrimais, kurie patvirtino „Cerazette“ ir jo naudojimą klinikinėje praktikoje. Kaip ir visų mūsų gaminių, taip ir „Cerazette“ saugumą nuolat stebime.“