Didžiojoje Britanijoje vyksta mįslingos lietuvės mirties aplinkybių svarstymas. Penkių vaikų mama paskendo pandemijos metu. Jos vyras buvo kaltinamas nuskandinęs ją ežere, tačiau galiausiai jam kaltinimai buvo panaikinti.
35 metų lietuvės mirties aplinkybių tyrime dalyvauja ir jos vyras. Vyras devynis mėnesius praleido suimtas, kai buvo kaltinamas žmonos nužudymu. Tačiau praėjusių metų sausį Ipswicho karūnos teismas nusprendė, kad jis nekaltas, nes prokurorai nepateikė jokių jo kaltės įrodymų.
Suffolko koronerio teismui trečiadienį buvo pranešta, kad permirkusi ir sušalusi lietuvė beldėsi į slaugos namų langą ir prašė pagalbos likus dviem valandoms iki jos kūno radimo. Tačiau moteris, kaip teigiama, pabėgo po to, kai darbuotojai jos paklausė, ar ji nori, kad būtų iškviesta policija. „Ne, jokios policijos. Bus didelių problemų“, – atsakė ji.
„Ne, jokios policijos. Bus didelių problemų“, – atsakė ji.
Teigiama, kad moterį jos vyras pastebėjo praėjus mažiau nei dviem valandoms šalia slaugos namų esančiame ežere Brandon Country Park, Suffolke. Jis teigė šokęs į vandenį, kad ištrauktų žmoną iš vandens ir atgaivintų.
Pernai Ipsvičo karūnos teismui buvo pranešta, kad atlikus skrodimą nepavyko nustatyti, ar ji buvo nužudyta, nusiskandino ar įvyko nelaimė ir moteris tiesiog nuskendo.
Vyras visuomet neigė nužudęs žmoną, ir po devynių mėnesių sulaikymo jam kaltinimai buvo panaikinti.
Suffolko vyresnysis koroneris Nigelas Parsley teismui sakė, kad 2021 m. balandžio 9 d. apie 3.30 val. ryto paštininkas matė moterį tamsoje einant į mišką.
„Ji be garso tik lūpomis ištarė „Padėkite man“
Naktinę pamainą „Brandon Park Care Home“ slaugos namuose dirbę slaugos darbuotojai 5.15 val. ryto išgirdo ją beldžiant į langą. Ji vilkėjo tik trikotažinius marškinėlius ir mūvėjo džinsus. Moteris nevilkėjo jokio palto ir buvo basa.
„Ji be garso tik lūpomis ištarė „Padėkite man“, bet dėl tuometinių COVID-19 apribojimų ji nebuvo įleista į namus“, – sakė koroneris.
Vėliau vienas žmogus matė, kaip vyras ežero pakrantėje šalia slaugos namų gaiviną kažką.
„Priėjęs arčiau jis pamanė, kad vyras vandenyje darė dirbtinį kvėpavimą, ir padėjo tam vyrui ištraukti ją iš vandens“, – sakė jis.
Tuo metu namuose dirbusi slaugos darbuotoja Heather Bird teismo posėdyje pasakojo, kad ji ir kiti darbuotojai išgirdo „beldimą į langą“.
„Atitraukiau užuolaidas ir pamačiau moterį, kuri mojavo rankomis. Ji šypsojosi ir buvo apsikabinusi save rankomis, tarsi jai būtų šalta. Mačiau, kad ji buvo šlapia ir be batų. Ji neatrodė prislėgta, tik labai sušalusi. Tai buvo labai keista“, – pasakojo moteris.
Vėliau ji ir kiti darbuotojai atidarė galines duris ir paklausė, ar jai viskas gerai, o ji pasakė: „Padėkite“. Slaugos darbuotoja pasakė, kad negali jos įleisti į namus, bet gali iškviesti policiją.
„Vos tik buvo užsiminta apie policiją, ji susijaudino ir atsakė: „Ne, jokios policijos. Bus didelių problemų, – sakė slaugytoja. – Paaiškinau, kad jau per vėlu, nes mes jau kalbėjome telefonu. Ji staiga apsisuko ir greitai pabėgo.“
Lenkas slaugos darbuotojas Przemyslawas Liway taip pat teigė, kad lietuvė drebėjo, kai jis ją pamatė prie durų.
„Buvo šalta naktis. Aš paklausiau: „Ar jūs čia gyvenate?“ Ji atsakė, kad neturi namų. Jos balso tonas atrodė prislėgtas. Ji pasakė: „Turiu bėdų. Aš esu bėdoje“ ar kažką panašaus“, – sakė jis.
„Buvo šalta naktis. Aš paklausiau: „Ar jūs čia gyvenate?“ Ji atsakė, kad neturi namų. Jos balso tonas atrodė prislėgtas. Ji pasakė: „Turiu bėdų. Aš esu bėdoje“ ar kažką panašaus“, – sakė jis.
Vėliau atvykęs seržantas Rowanas Saundersas įvykio vietoje praleido 25 minutes, tačiau nematė jokių lietuvės pėdsakų. Jis sakė susisiekęs su Gynybos ministerijos policija, kad jos pareigūnai iš netoliese buvusio bazės ieškotų lietuvės vietiniuose keliuose, o pats vaikščiojo aplink ežerą ir ieškojo jos miške.
Seržantas teigė manantis, kad jo ieškoma moteris patyrė tam tikrą psichikos sutrikimą“ arba galbūt buvo „smurto artimoje aplinkoje auka“.
Brandone su žmona gyvenęs lietuvis dalyvavo posėdyje lydimas kito vyro ir klausėsi proceso padedamas vertėjo.
Brandone dirbantis šeimos gydytojas dr. Sengupta Baisakhi sakė, kad moters medicininiuose dokumentuose „nebuvo jokių įrašų apie psichikos sveikatos problemas“.
Lietuvės mirties aplinkybių tyrimas truks iki gegužės 19 d.
Šaltinis: www.anglija.lt