Ragina naktį pakelti akis į dangų: vaizdas atims žadą

NASA jau stebi pirmuosius šių metų Perseidų meteorų lietaus meteorus, tad naktimis pakelkite akis į dangų – vaizdas atims žadą. Meteorų lietus piką pasieks rugpjūčio 12-osios naktį, kai Žemė praskries pro dulkėčiausias Swift-Tuttle kometos liekanas.

Perseidų meteorų lietus dažnai laikomas įspūdingiausiu tokio tipo lietumi dėl didelio meteorų skaičiaus, be to, temperatūra vis dar maloni išeiti į lauką ir stebėti dangų.

Kitaip nei pernai, kai lietus sutapo su pilnatimi, šiemet meteorų lietus vyks Mėnuliui dylant, todėl bus galima pamatyti net kai kuriuos ne tokius ryškius meteorus.

Pakelkite akis į dangų

Skaičiuojama, kad galima tikėtis pamatyti apie 40 Perseidų per valandą prieš pat aušrą, piko valandomis. Tai yra maždaug po vieną meteorą per porą minučių, praneša NASA. 

Tačiau primenama, kad meteorų lietų geriausia stebėti esant užmiestyje, toliau nuo miestų ir priemiesčių, kad dangaus neapšviestų dirbtinės šviesos. 

Ten, kur šviesesnis dangus, galite tikėtis pamatyti mažiau meteorų – per valandą jų gali būti 10 ar mažiau, todėl ir verta rasti vietą, kur dangaus neapšviečia miestų ar priemesčių šviesos.

Perseidų meteorų lietus geriausiai matomas Šiaurės pusrutulyje. Viskas, ko reikia, norint stebėti šį įspūdingą reginį, yra giedras dangus, tamsa ir šiek tiek kantrybės. 

Nereikia žiūrėti kuria nors konkrečia kryptimi, meteorai paprastai matomi visame danguje. Tad pakelkite akis į dangų, atsipalaiduokite ir laukite, kol pasipils meteorų lietus. 

Perseidai skrieja iš Persėjo žvaigždyno, o kiekvieno meteoro orbita yra panaši. Meteorų lietaus pavadinimas kilęs iš jų pradžios taško, dar vadinamojo radianto vietos. 

Įdomus faktas, kad Perseidų meteorų lietus yra vienintelis tokio tipo lietus, dėl kurio teko nukelti erdvėlaivio „Space Shuttle“ paleidimą. 

1993 m. NASA STS-51 paleidimas buvo atidėtas susirūpinus dėl Perseidų meteorų lietus aktyvumo, kuris pagal prognozes turėjo būti labai didelis. Paleidimą nuspręsta atidėti dėl padidėjusios tikimybės, kad Žemės orbitoje esantį erdvėlaivį gali pažeisti meteorų nuolaužos. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer