Lietuviams pikta dėl kainų namuose: Lenkijoje tose pačiose parduotuvėse prekės pigesnės 20 proc.

Gyventojai skaičiuoja, kad Lenkijoje, tose pačiose parduotuvėse, kaip ir Lietuvoje, prekių kaina skiriasi apie 20 proc. Žmonės tikina, kad nusipirkę vos kelias prekes už sienos sutaupo keliasdešimt eurų. Todėl ragina tikrinti kainas ir apsipirkinėti Lenkijoje.

Tuo metu prekybininkai ir ekonomistai vardija priežastis, kodėl Lenkijoje pigiau ir įspėja, kad netrukus ten kainos irgi kils.

Prekės tos pačios, o kainos skirtingos

Į portalą tv3.lt kreipusis skaitytoja Aušra piktinosi, kad Lenkijoje kainos kur kas mažesnės nei Lietuvoje. 

„Be to, net nereikia ten vykti. Štai atsidarę „Lidl“ prekių katalogą matome, kad tos pačios kaina skiriasi iki vieno euro, o brangesnės dar daugiau. Tai yra nemažas skirtumas, apsipirkus Lenkijos „Lidl“ galima sutaupyti ir keliasdešimt eurų.

Pavyzdžiui, pica Lietuvoje kainuoja 3,49 euro, o Lenkijoje 13,99 zlotų, t. y. 2,88 euro. Tiramisu Lietuvoje kainuoja 3,99 euro, o Lenkijoje 14,99 zlotų, t.y. 3,09 euro, alyvuogių aliejus Lietuvoje kainuoja 4,79 euro, o Lenkijoje 17,99 zlotų, t. y. 3,71 euro, klevų sirupą Lietuvoje galima nusipirkti už 4,99 euro, o Lenkijoje už 17,99 zlotų, t. y. 3,71 euro.

Įdomu, kodėl prekybos tinklas taip elgiasi ir pelnosi iš Lietuvos pirkėjų? Visi stebisi, kad žmonės vyksta apsipirkti į Lenkiją, tačiau kitos išeities nėra, tik taip galima bent kažkiek sutaupyti. O grįžtant namo dar ir pigesnio kuro užsipilti“, – sakė Aušra.

Ji pripažino, kad anksčiau įtariai žiūrėjo apie apsipirkinėjimą Lenkijoje. 

„Maniau, kad neapsimoka, juk dar reikia iki ten nuvažiuoti, piltis kuro. Tačiau dabar skaičiuoju, kad tokios kelionės skirtos apsipirkimui atsiperka. Tikrai galima nemažai sutaupyti, ypač jeigu apsiperki ilgesniam laikui. 

Todėl dabar teks dažniau važiuoti apsipirkti į Lenkiją, ypač prasidėjus šildymo sezonui, kai pinigų dar daugiau teks išleisti komunalinėms išlaidoms“, – skundėsi moteris.

Lenkijoje pigesni ir drabužiai, ir batai

Kita portalo tv3.lt skaitytoja Agnė pasakojo, kad Lenkijoje galima nusipirkti ne tik pigesnio maisto, bet ir drabužių ar avalynės. 

„Vasarą atostogavau Lenkijoje, Gdanske. Vos nuvažiavusi ten pastebėjau, kad kainos parduotuvėse ir kavinėse daug mažesnės. Ruošiausi draugės vestuvėms, tad nusprendžiau pasivaikščioti po parduotuves ir paieškoti suknelės. 

Radau man patikusią suknelę parduotuvėje, kuri yra ir Lietuvoje. Patikrinau kainas ir nustebau, kad Lenkijoje ta pati suknelė kainavo 20 eurų pigiau. Net nedvejojusi ją nusipirkau“, – pasakojo  mergina

Dabar ji ieško rudeniui palto ir batų. 

„Vėl prisiminiau tą pačią parduotuvę, palyginau kainas Lietuvoje ir Lenkijoje ir vėl nustebau kad jos skiriasi. Štai vilnonis paltas Lietuvos parduotuvėje kainuoja 89,99 euro, o Lenkijoje 359,99 zlotų, t. y. 74,7 euro. Skirtumas 15 eurų. Odiniai batai irgi toje pačioje parduotuvėje pigesni, Lietuvoje jie kainuoja 99,99 euro, o Lenkijoje – 399,99 zlotų, t. y. 83 eurus. Skirtumas beveik 17 eurų. Dar patikrinau ir šaliko kainą. Vilnonis šalikas Lietuvoje kainuoja 49,99 euro, o Lenkijoje – 199,99 zlotų, t. y. 41,5 euro. Skirtumas 8,49 euro. 

Jeigu visus šiuos daiktus nusipirksiu Lenkijoje sutaupysiu 40,49 euro. Už šią sumą galėčiau visai savaitei ar net ilgesniam laikotarpiui nusipirkti maisto“, – skaičiavo mergina.

Anot jos, dabar, viskam brangstant būtina tikrinti kainas. 

„Juk dauguma parduotuvių savo prekių kainas skelbia internetinėse parduotuvėse. Todėl prieš perkant, reikia jas patikrinti, palyginti ir tik tada pirkti“, – patarė Agnė.

Lietuviams siūlo sutaupyti naudojantis nuolaidų programėle

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė komentavo, kad prekių kainos skirtis tarp šalių gali dėl daugybės veiksnių, darančių įtaką pardavimo kainai – tai kiekvienos šalies mokestinė, konkurencinė aplinka, pridėtinės vertės mokestis, akcizai, geografinė lokacija ir kiti veiksniai.  

„Pavyzdžiui, jei dėl šalies dydžio ar mažesnės produkto paklausos yra užsakomas mažesnis jo kiekis, natūralu, kad tai paveikia ir galutinę kainą lentynoje. 

Tačiau mūsų tikslas – kiekvienoje rinkoje pasiūlyti geriausią kainos ir kokybės santykį, todėl nuolatos pirkėjams pasiūlome įvairiausių kategorijų prekių su akcija – tiek mėsai, daržovėms, duonos ar pieno gaminiams ir pan. Taip pat kiekvieną savaitę pirkėjams siūlome sutaupyti naudojantis  mobiliąja lojalumo programėle,“ – sakė prekybos tinklo atstovė. 

Lenkijoje kainos irgi pakils?

Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas irgi  išvardijo keletą aspektų, kodėl Lenkijoje apsipirkti galima pigiau. 

„Maisto produktams Lenkijoje yra taikomas lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas. Tuo metu Lietuvoje mažesnio PVM maisto produktams nėra. Taip pat Lenkijoje svyruoja valiutos – zloto kaina. Pavasarį zloto kursas buvo nukritęs. Valiutos kurso svyravimai yra labai svarbūs, jei zloto kursas krenta euro vertė kyla. Todėl lietuviams lenkiškos prekės tampa labiau įperkamos. 

Dar Lenkijoje yra didesnė rinka. Lietuvoje pramonėje dominuoja smulkesnės įmonės, jos negamina prekių tokiais dideliais kiekiais, kaip Lenkijoje. Pavyzdžiui, ten įmonės žaliavų gali nusipirkti pigiau, nes jų perka didesniais kiekiais. Todėl gauna nuolaidų,“ – vardijo ekonomistas. 

Vis tik pasak A. Izgorodino, ateityje Lenkija nebegalės taip agresyviai skatinti savo ekonomikos mažesniais mokesčiais.

„Visose Rytų valstybėse skolinimosi kaina pastaruoju metu pakilo dėl recesijos ir neapibrėžtumo. Gali būti, kad Lenkija turės sumažinti savo ekonomikos skatinimo priemonių dydį, jeigu situacija rinkose blogės. Tad gali būti, kad tada  ir kainos Lenkijoje padidės,“ – prognozavo ekonomistas. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer