Aiškėja daugiau apie išpuolį Tauragės mokykloje: jaunuolis grasino ir anksčiau

Neeilinis incidentas Tauragėje – 18-metis moksleivis per pamoką išsitraukė peilį ir juo grasindamas kitiems vaikams ir mokytojui sužeidė bendraklasį. Vaikiną nuginklavę policininkai jį išvežė į psichiatrijos kliniką.

Mokiniai įsibaiminę, kas jų laukia, kai bendramokslis grįš, o tauragiškiai jaudinasi, kad į Lietuvos mokyklas neateitų užsienyje vis dažniau matomi pavyzdžiai, kai moksleiviai ima masiškai žudyti bendraklasius ir mokytojus.

Vienoje Tauragės mokykloje kilo panika, kai viduryje trečios pamokos 18-metis mokinys išsitraukė peilį ir ėmė juo švaistyti bei grasinti ne tik mokytojui, o ir kitiems moksleiviams.

„Pareigūnams nedelsiant nuvykus į įvykio vietą minėtas asmuo buvo sulaikytas, sulaikymo metu iš jo buvo atimtas peilis. Jis pristatytas į gydymo įstaigą“, – komentuoja Tauragės apskrities policijos atstovė Lina Banienė.

Ši gydymo įstaiga – tai Švėkšnos psichiatrijos ligoninė. Tačiau iš mokyklos išvyko ir antra greitoji – tiesiai į miesto ligoninę, mat vaikinui švaistantis peiliu buvo sužeistas kitas mokinys.

„Pirminės apžiūros metu vienam iš moksleivių, tai yra 16-mečiui, buvo nustatyti sužalojimai kojos srityje. Ar šiuos sužalojimus galėjo padaryti įtariamasis – aiškinsis ekspertai“, – kalba L. Banienė.

Tačiau mokiniai neabejoja – 18-metis kitam moksleiviui peiliu dūrė:

„Koją ten perpjovė ir viskas. Subintavo ten greitoji ir nieko blogo ten, viskas gerai.“

„Va čia ar šonas, ar ranka čia buvo. Išvežė į ligoninę.“

Mokiniai išsigandę. Sako, peiliu besišvaistęs jaunuolis nevengdavo grasinti:

„Prie draugės su žinutėm rašinėjos, tipo draugaut norėjo ir aš tiesiog, draugė yra mažesnė už mane, tai atstūmiau jį nuo jos ir viskas. – O jis? – Ten buvo toks kaip pagrasinimas, bet neįvykdė.“

„Jau antrą kartą policija iškviesta į mokyklą. Tai net nežinau, kas čia vyksta.“

„Yra baisu. Kai pagalvoji, kad biški baugu. Jei daugiau tokių žmonių būtų, tai iš viso į mokyklą neičiau.“

Mokyklos direktorius pasakoja, jog ėmėsi visų priemonių ugdymo įstaigos bendruomenę po tokio sukrečiančio įvykio nuraminti.

„Kalbėjausi tą pačią dieną, tą pačią akimirką ir psichologo pagalbos ieškojau vaikams“, – sako direktorius Vidas Bičkus.

Žinia apie įvykį greit pasklido po Tauragę. Žmonės gatvėse baiminasi, kad Lietuvos mokyklose neprasidėtų kitose šalyse dažni incidentai, kai mokiniai paduria ar net iššaudo bendraklasius bei mokytojus:

„Galbūt kažkokie pavyzdžiai per televiziją. Dažnai girdim, kad Amerikoj, kažkokiose kitose šalyse.“

„Kažkiek tai tos kultūros trūksta. Gal ir tarp suaugusių, matom, kas Seime darosi, vaikams irgi tas toksai. Arogancija, tas pasišaipymas atsiliepia.“

„Mūsų laikais tikrai taip nebūdavo. Šitokių nutikimų baisų. – O kas pasikeitė? – Gal būdavom ne tokie, nebūdavo viskas galima vaikams.“

Psichologai aiškina, jog mokyklose ginklais besišvaistantys moksleiviai dažniausiai yra gyvenime neišmokę išreikšti tinkamai savo emocijų, impulsyvūs, nemokantys valdyti pykčio žmonės. Ir tik retais atvejais problema būna psichikos ligos.

„Nebūtinai mokinys, kuris pradeda šitą agresiją, šitą aktą, nebūtinai jis turi kokį rimtą sutrikimą. Todėl, kad pasaulio statistika rodo, kad labai retas kuris, ten procentais, tik keletas procentų, su rimtomis psichikos ligomis gali padaryti tokį smurto aktą“, – aiškina psichologė Ina Kalvanienė.

Dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmonių sveikatą bei dėl viešosios tvarkos pažeidimo policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Pareigūnai moksleivio imsis vos šį išleis iš psichiatrijos ligoninės.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer