Aiškėja, kada gali būti atnaujintos Rusijos ir Ukrainos derybos dėl taikos

Šeštadienio vakaras Ukrainoje – neramus. Sprogimai vėl fiksuojami rytinėje Ukrainos dalyje, kur pranešama apie stiprias atakas. Per ataką Dnepropetrovsko srityje, Novomoskovskio raj., kurios metu sunaikinta naftos bazė, nukentėjo daugiau nei 10 žmonių. Tuo pat metu aiškėja nauji faktai apie Rusijos planuotą perversmą Ukrainoje: nuo karo pradžios Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį bandyta nužudyti 5 kartus, o jo šeima vis dar jaučia, kad yra taikiniu Nr. 2.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

Savaitgalį Rusija ir toliau didino spaudimą Sjevjerodonecko, Lysyčansko srityje, tačiau Ukrainos gynyba išlieka stipri. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį pirmą kartą nuo Rusijos invazijos pradžios apsilankė karo nuniokotame pietiniame Mykolajivo mieste, surengęs retą kelionę už Kyjivo ribų. Ukraina praneša, kad kare žuvo apie 33 300 Rusijos karių.

Ukrainos pareigūnas šeštadienį pranešė, kad kaimuose prie rytinio Sjevjerodonecko miesto, kurį Maskvos pajėgos jau kelias savaites bando perimti į savo rankas, vyksta „įnirtingi mūšiai“ su Rusija.

„Dabar įnirtingiausi mūšiai vyksta prie Sjevjerodonecko. Jie [rusai] visiškai nekontroliuoja šio miesto“, – platformoje „Telegram“ sakė Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

„Kaimyniniuose kaimuose – Toškivskoje, Zolotėje – vyksta labai sudėtingos kovos. Jie bando prasiveržti, bet jiems nepavyksta“, – sakė jis. „Mūsų gynėjai kovoja su rusais visomis kryptimis. Neseniai jie numušė lėktuvą ir paėmė belaisvių“, – pridūrė S. Haidajus.

Jis taip pat sakė, kad Lysyčanskas – Ukrainos kontroliuojamas miestas kitapus upės nuo apgriauto Sjevjerodonecko – yra „smarkiai apšaudomas“. „Jie negali prie jo priartėti, todėl tiesiog apšaudo miestą iš oro, – sakė S. Haidajus. – Mieste labai pavojinga.“

23.55 | Rusijos pozicija dėl karo Ukrainoje turėtų pasikeisti dar vasarą 

Rusijos pozicija dėl karo Ukrainoje pasikeis iki rugpjūčio, o Ukraina pasiryžusi kalbėti iš „jėgos pozicijų“, kai būtent rugpjūtį galima tikėtis kontrpuolimo, sakė Ukrainos delegacijos vadovas derybose su Rusija Davidas Arachamija.

„Minimalus perspektyvus susitarimas yra, jei mes juos išstumsime arba patys Rusijos kariai pasitrauktų ir grįžtų į pozicijas, kuriose buvo iki vasario 24 d. Niekada nesitaikysime su teritorijos praradimu, teisiškai tai neįmanoma, bet galime apsvarstyti politinį susitarimą, pvz., tą, kurį pasiūlėme svarstyti Stambule“, – komentavo Arachamija „Amerikos balsui“.

„Taigi, mes, pavyzdžiui, tam tikrą metų skaičių nebūtume iškėlę Krymo klausimo. Taigi susitarimas būtų pasiektas ne karinėmis, o diplomatinėmis ir politinėmis priemonėmis, ir tai būtų buvęs kompromisas“, – sakė jis.

23.35 | Arestovičius: Rusijos armija prarado „aukso rezervą”

Rusijos armijos „aukso rezervas” smarkiai sumuštas, kai kurios brigados sunaikintos 70 proc., pareiškė Ukrainos prezidento patarėjas Aleksejus Arestovičius.

Ypač, anot jo, stipriai nukentėjo desantas ir dalis priešo specnazo pajėgų, skelbia Ukrainos naujienų agentūra UNIAN.

„Oro desanto pajėgos prarado „aukso rezervą“, t. y. ši grandis yra bataliono – štabo – vadovaujamoji dalis. Tai yra patys geriausiai parengti specialistai pačiame jėgų žydėjime. Kovotojai. O dabar jis buvo išnaikintas labai stipriai. Iki visiškos pulkų, brigadų ir batalionų vadovybės mirties. Nuostoliai yra didžiuliai“, – sakė A. Arestovičius.

23.20 | Rusija ir Ukraina apsikeitė 5 kaliniais

Rusija ir Ukraina apsikeitė kaliniais, skelbia „Kyiv Independent“. Pasak Ukrainos gynybos ministerijos žvalgybos direktorato, penki sugauti ukrainiečiai buvo grąžinti į Ukrainą birželio 18 dieną mainais į penkis sulaikytus Rusijos piliečius.

23.05 | Rusija smogė Charkivui raketa „Iskander“

Rusija smogė Charkovui raketa „Iskander“ su „maskuote“. Raketos smūgio vietoje Valstybinės pagalbos tarnybos specialistai aptiko vadinamųjų šilumos gaudyklių liekanas.

Jie teigė, kad tokiu būdu raketos galėjo apgauti oro gynybą. Tokia raketa palieka pėdsaką, į kurį reaguoja oro gynyba.

„Maskuotės“ likučiai pramušė asfaltą, tai pamatę vietos gyventojai iškvietė ten gelbėtojus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer