Alytaus gimnazistai sukilo: nenori valgyti cepelinų be spirgučių

AlytusPlius.lt redakcija sulaukė neįprasto pagalbos prašymo. Ne vieną laišką atsiuntę Alytaus šv. Benedikto gimnazijos mokiniai tvirtino, kad anksčiau mokyklos valgykloje buvo sudaryta galimybė cepelinus valgyti su spirgučiais, tačiau dabar esą spirgučiai yra uždrausti.

Mokinių teigimu, tai yra tarsi pasityčiojimas iš nacionalinio patiekalo ir tvirtino, kad tokia tvarka daugeliui nepriimtina.

Atsiuntė laišką

„Alytaus šv. Benedikto gimnazijos seselė draudžia valgykloje gaminti spirgučius cepelinams. Cepelinai visus metus buvo su spirgučiais, tačiau praėjusią savaitę tai buvo uždrausta. Uždraudė ne tik spirgučius lietuviškam nacionaliniam patiekalui, bet ir Kijevo kotletus.

Tai yra pasišaipymas iš nacionalinio maisto. Visų gimnazistų vardu visada valgome cepelinus su spirgučiais. Yra kilęs didelis mokinių nepasitenkinimas“ , – rašoma AlytusPlius.lt redakcijai atsiųstame laiške.

Pasak mokinių, jie netgi surinko parašus, norėdami išreikšti savo valią, kad spirgučiai būtų sugrąžinti. Gimnazistų teigimu, pasirašė 176 žmonės.

Anksčiau turėjo galimybę rinktis

Susisiekus su šv. Benedikto gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai einančia direktoriaus pareigas, Lina Kankevičiene, ji teigė, kad anksčiau mokiniai turėjo galimybę rinktis, ar cepelinus jiems patiekti su spirgučiais ar be. Tačiau neseniai, siekiant jaunimą paskatinti sveikiau maitintis, įvyko pasikeitimų.

„Mokinių maitinimą kuruoja mūsų Sveikatos specialistė, vadovaudamasi maitinimo aprašu. Įstaigoje vyksta įvairūs tyrimai, iniciatyvos, norisi, kad mokiniai maitintųsi kuo sveikiau, tačiau galbūt tai ne kiekvienam yra priimtina. Į mane gimnazistai asmeniškai nesikreipė, tačiau jie kreipėsi į Sveikatos specialistę“, – sakė L. Kankevičienė.

Ji patikino, kad artimiausiu metu susisieks su Sveikatos specialiste, pasiteiravus, kokio kreipimosi ji yra sulaukusi, ir ras sprendimą, kaip išspręsti šią situaciją.

www.tv3.lt

Site Footer