Amerikiečių HIMARS jau pasiekė Ukrainą: tai ginkluotė, kurios taip baiminosi Rusija

Luhansko srityje, Lysyčansko kryptimi, ukrainiečiams pavyko atremti Rusijos pajėgų puolimą, praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Ukrainiečiai teigia, kad rusai čia patyrė didelių nuostolių ir buvo priversti trauktis.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

19:29 | Ukrainiečiai skelbia atrėmę puolimą Lysyčansko kryptimi

Luhansko srityje tęsiasi įnirtingos kovos, rašo „Kanal 24“. Ukrainos kariams pavyko atremti Rusijos puolimą pietinio Lysyčansko kryptimi, o dėl to rusai buvo priversti trauktis.

Apie tai ketvirtadienį vakare pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Skelbiama, kad rusų okupantai besitraukdami taip pat patyrė didelių nuostolių.

Generalinis štabas pažymi, kad rusų okupantai stumia savo rezervus, kad atnaujintų puolimą, mat po atmušto puolimo patyrė didelių nuostolių.

REKLAMA

Ukrainos kariai taip pat sėkmingai sustabdė rusų invaziją prie Borivskio.

Rytų Ukrainoje vyksta įnirtingos kovos. Okupantai apšaudo Ukrainos gynėjų pozicijas, pirmiausia netoli Pavlivkos, Vuhledar ir Prechistivka Novopavlivka kryptimi. Be to, Pavlivkos, Vuhledaro ir Ševčenkos kaimų apylinkėse okupantai surengė oro antskrydžius.

Be atakų iš oro, rusų okupantai bandė pradėti puolimą Ševčenkos kaimo teritorijoje. Tačiau Ukrainos kariai davė galingą atkirtį rusams, jie pasitraukė.

18:57 | Ukrainoje viešės Afrikos Sąjungos vadovas

Artimiausiu metu Kyjive apsilankys Afrikos Sąjungai (AS) vadovaujantis Senegalo prezidentas Macky Sallas (Makis Salas), ketvirtadienį pranešė Ukrainos užsienio reikalų ministras, pridūręs, kad tikisi, jog ši viešnagė padės padidinti spaudimą Rusijai nutraukti invaziją.

Rusijos invazija Ukrainoje ir dėl jos Maskvai įvestos tarptautinės sankcijos sutrikdė trąšų, grūdų ir kitų prekių tiekimą iš abiejų šalių, o tai pakurstė nerimą dėl bado pavojaus visame pasaulyje.

Didėjančios degalų ir grūdų kainos dar labiau apsunkina pažeidžiamų šalių padėtį.

AS pirmininkas M. Sallas anksčiau šį mėnesį Sočyje aplankė Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kad aptartų šiuos klausimus. Ukrainoje jis tada neapsilankė, bet sakė norįs tai padaryti.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį vaizdo ryšiu kreipėsi į AS ir apkaltino Rusiją, kad ji dėl savo blokados laiko Afriką įkaite

Ukrainiečių užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba sakė besitikintis, kad M. Sallo vizitas į Kyjivą padidins spaudimą Rusijai.

„Esu įsitikinęs, kad prezidentas Macky Sallas gali atlikti svarbų vaidmenį kaip dabartinis Afrikos Sąjungos pirmininkas“, – ketvirtadienį Senegalo laikraštyje „Le Quotidien“ paskelbtame interviu sakė D. Kuleba.

Ukraina tikisi suteikti M. Sallui „būtiną objektyvią informaciją, kad būtų sustiprintas Afrikos Sąjungos balsas, ypač prašant Rusijos nutraukti karinę agresiją prieš Ukrainą“, pridūrė jis.

Ukrainos diplomatijos vadovas nenurodė, kada M. Sallas lankysis jo šalyje.

Afrikos vadovai reiškia susirūpinimą dėl sparčiai kylančių grūdų kainų ir Ukrainos uostų blokados poveikio.

M. Sallas taip pat pabrėžė karo poveikį trąšų, kurios kai kuriose Afrikos dalyse yra labai svarbios, tiekimui.

Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, keliolika Afrikos šalių, įskaitant Senegalą, yra priklausomos nuo Rusijos ir Ukrainos, iš kurių importuoja bent pusę savo kviečių.

Tačiau Afrikos šalių požiūriai į Rusiją išsiskyrė.

M. Sallas sako, kad siekia išlaikyti savo šalies neutralumą.

Neseniai duodamas interviu prancūzų žiniasklaidos priemonėms „France 24“ ir RFI M. Sallas neigė esąs Rusijos agresijos „bendrininkas“ ir sakė, kad pasmerkė invaziją, pripažindamas, kad egzistuoja agresorius.

18:28 | Zelenskis: Rusija prieš Ukrainą naudoja maksimalius bombų ir artilerijos pajėgumus, kad šaliai nebūtų kaip priešintis

Rusija prieš Ukrainą naudoja maksimalias bombų ir artilerijos pajėgas, kad Ukrainai paprasčiausiai nebūtų kaip pasipriešinti, sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Apie tai, anot UNIAN, V. Zelenskis kalbėjo su studentais ir dėstytojais iš pirmaujančių Izraelio švietimo įstaigų.

Jis pažymėjo, kad Rusija naikina Ukrainos miestus, o Rusijos kariuomenė visiškai sudegina viską, kas pasitaiko jos kelyje, taip pat niokoja užgrobtas Ukrainos teritorijas.

„Pagrindiniai Rusijos ginklai yra artilerija, aviacinės bombos ir sparnuotosios raketos. Okupantai nesistengia galvoti, kaip kovoti. Jų taktika labai primityvi. Jie naudoja maksimalias bombų ir artilerijos pajėgas, todėl pasipriešinti paprasčiausiai nėra kur“, – sakė jis.

Anot jo, daugiausia rusų raketų buvo paleistos į nekarinius taikinius – gyvenamuosius pastatus, įmonių pastatus, civilinę infrastruktūrą.

„Nuo šio ryto prieš Ukrainą jau panaudotos 2709 raketos. O atsižvelgiant į jų naudojimo spartą, labai greitai jų skaičius pasieks tris tūkstančius. Tai nėra primityvios raketos. Taip, tarp jų yra pasenusių sovietinių raketų, net 1960-ųjų. Tačiau yra ir modernių“, – aiškino V. Zelenskis.

Jis taip pat priminė, kad rusai taikosi ir į memuarus, švietimo įstaigas.

„Kas turi būti, kad artilerija smogtų universitetui, mokyklai, vaikų darželiui? Rusija tapo teroristine valstybe. Tuo viskas ir baigsis“, – pabrėžė V. Zelenskis.

Ukrainos prezidentas pažymėjo, kad Rusijos kariuomenė iš esmės sunaikino Mariupolį, kuris iki karo klestėjo.

„Vos prieš keturis mėnesius čia gyveno pusė milijono žmonių. Dabar kelios dešimtys tūkstančių žmonių, liko išdegę griuvėsiai. Jiems gresia infekcijos, kurių šiuolaikiniame pasaulyje tiesiog neįmanoma įsivaizduoti. Ypač ta pati cholera, su kuria prieš šimtą metų kovojo Vladimiras Chavkinas“, – sakė jis.

Anot jo, Mariupolis yra miestas, kuriame rusų okupantai kas savaitę slepia nusikaltimų pėdsakus, masinėse kapavietėse užkasdami nužudytų žmonių palaikus.

„O kas vyksta tose teritorijose, į kurias okupantai sugebėjo greitai patekti? Ten šaudomi civiliai, pabėgėliai žudomi tiesiog keliuose. Ten kankinami žmonės. Ten prievartaujami žmonės, įskaitant nepilnamečius – ir mergaites, ir berniukus.

Rusijos kariuomenė įsteigė „filtravimo stovyklas“, kuriose žmonės išnaudojami. Tokiose stovyklose žuvo ar buvo suluošinti tūkstančiai žmonių. Okupantai deportuoja ukrainiečius į Rusiją ir išskirsto juos po atokius regionus. Ir tik nedaugeliui pavyksta per trečiąsias šalis grįžti į Ukrainą“, – pabrėžė V. Zelenskis.

18:03 | Rusija fosforo bombomis apšaudė Sumų sritį

Rusija fosforo bombomis apšaudė Sumų sritį, praneša UNIAN. Informacija apie aukas ir nukentėjusius objektus yra tikslinama.

Fosforo ginklai yra uždrausti naudoti kariniuose veiksmuose.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer