Apstulbo, kokį atlyginimą siūlo medikams: 4 tūkst. „į rankas“ ir apgyvendinimas mažame mieste

Algos per mažos, krūviai per dideli – tokie žodžiai iš medikų lūpų pastaruoju metu skamba kaip mantra. Vis tik išvydus darbo skelbimus ir gydytojams siūlomas algas kai kuriems pakyla antakiai. Štai Skuodo poliklinika ieško šeimos gydytojo siūlydama 4 tūkst. atlyginimą „į rankas“ ir dar apmokamą apgyvendinimą. Įstaigos vadovas sako, kad norint prisivilioti jaunus specialistus kiekvienas rajonas sukasi, kaip išmano.

Portalo tv3.lt skaitytojas Tadas (vardas pakeistas ir žinomas, aut. past.) nusistebėjo išvydęs tokią gydytojui siūlomą algą. „Vis girdima, kad medikų algos per mažos, negi 4 tūkstančiai – čia mažai?“ – stebėjosi jis.

Konkurencija tarp įstaigų didžiulė

Susisiekus su Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovu, šis patvirtino, kad įstaiga ieško šeimos gydytojo, o siūloma suma, jo teigimu, net atsilieka nuo kitų įstaigų.

„Skaičiuojant matematiškai visi mūsų šeimos gydytojai turi susiformavę apylinkes, jų kaip ir netrūktų. Bet yra amžius, jau artėja pensijos, reikės pamainos. Tad realiai šeimos gydytojų kaip ir trūktume, juolab turime nuo Skuodo labiau nutolusių ambulatorijų, kur dirba tik atvažiuojantys gydytojai. Būtų gerai, kad būtų nuolatinis žmogus“, – kalbėjo Skuodo PSPC direktorius Stasys Vainoras.

Pasak jo, su panašia situacija susiduria ir kitos įstaigos – sensta ne tik patys gydytojai, bet ir gyventojai, jiems prireikia vis daugiau paslaugų, tad visi aplinkiniai rajonai konkuruoja dėl specialistų.

„Visi nori pasirodyti geriausi, privilioti specialistus, kiti siūlo ir po 5 tūkst., tad tai nėra pati didžiausia suma. Tokia realybė, kada reikia žmogaus, stengiesi pasiūlyti konkurencingą atlyginimą. Nors seniau dirbantys gydytojai ir negauna tų 4 tūkst. į rankas, gali būti ir 2,5, 3 tūkst., priklausomai nuo to, kiek turi prirašytų pacientų, kokias programas įvykdo, skatinamąsias priemones. Jei jaunas specialistas dirbs gerai, gal gaus ir visus 5 tūkst., jei apylinkė bus didesnė“, – kalbėjo S. Vainoras.

Kandidatai dar tik svarsto

Jo aiškinimu, įdarbinus jauną specialistą jam iš pradžių tektų minimali apylinkė, bet su laiku ją galėtų užsiauginti. „Šnekiname, viliojame, prašome atvykti į mūsų rajoną, ir savivaldybė stengiasi pagelbėti. Yra numatyta, jei gydytojas gyvena kokioje Kretingoje ar Mažeikiuose, kompensuojamos kelionės išlaidas, o jei sugalvotų apsigyventi pačiame Skuode, – ir įsikūrimo išlaidos“, – dėstė jis. 

 

Paklaustas, ar ką sudomino ši darbo pozicija, S. Vainoras teigė, kad jau įvyko keli pokalbiai.

„Atvyksta apsižiūrėti ir laukiame atsakymo iš jų. Yra tokių, kurie mokosi rezidentūroje, liko metai laiko, pasiūlėme, kad po Naujų metų atvyktų pasidarbuoti kaip į rezidentūros bazę. Tai sako, kad atvyks, pasižiūrės.

Aišku, jaunimas gal nori arčiau didesnių miestų gyventi, bet Skuodas yra neblogoje vietoje – netoli didžiųjų kelių link Klaipėdos, Liepojos. Kita vertus, parvažiuoja čia žmonės ir iš Klaipėdos, perkasi butus, pas mus geras oras, aplinka, o šeimos gydytojų visada reikės“, – pastebėjo PSPC vadovas.

Tiesa, kol Lietuvos pakraštyje įsikūręs Skuodas siūlo 4 tūkst. atlyginimą „į rankas“, štai Klaipėda tiems patiems šeimos gydytojams tokias sumas siūlo tik „ant popieriaus“. Aišku, kartu įvardijama galimybė gauti 500–1 tūkst. priedą „į rankas“.

Portalas tv3.lt primena, kad būtent pačių gydytojų nenoras vykti dirbti į mažesnes, rajonuose esančias įstaigas, augina siūlomų atlyginimų sumas. Patys medikai gi akcentuoja, kad atlyginimas – dar ne viskas, ne mažiau svarbu darbo sąlygos, krūviai, bendra darbo kultūra, tobulėjimo perspektyvos.

Kiek medikų atlyginimai didės nuo Naujų metų?

Savo ruožtu sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, pristatydamas kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą, pranešę, kad medikų atlyginimai kitais metais turi augti mažiausiai 10 proc.

„Jei lyginsime šiuos ir būsimus metus, viską esame taip suplanavę, kad atlyginimas „į rankas“ gydytojams turėtų augti 259, slaugytojams – 122, rezidentams – 189 eurais.

Jei pažiūrėsime į šios kadencijos Sveikatos reikalų komiteto veiklą ir bendrą šių trijų metų darbą,  lyginant su 2020 metais, gydytojams atlyginimas išaugo 1025, slaugytojams – 384, rezidentams – 585 eurais. Tai palieku kiekvienam galvoti, daug tai yra ar mažai. Bet, manyčiau, tendencija yra gera ir teisinga“, – Seimo Sveikatos reikalų komitete prieš kurį laiką kalbėjo A. Dulkys. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer