Ar karas pasibaigtų, jei Putinas mirtų? Ukrainos karo ekspertas nupasakojo niūrų scenarijų

Sklindant gandams, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas serga ir gali mirti, daugelis domisi tolesniais Kremliaus veiksmais. Ukrainos karo ekspertas Aleksandras Kovalenka įvertino, ar karas baigsis, jei Rusijos prezidentas mirs.

Kaip Ukrainos televizijai „24 kanalas“ sakė A. Kovalenka, jei V. Putinas mirs, karas Ukrainoje klostysis pagal skirtingus scenarijus. Vienok, situacija priklausys nuo to, kas užims jo vietą. A. Kovalenko mano, kad vietoj V. Putino prezidentu gali tapti vienas iš Rusijos Federacijos jėgos struktūrų atstovų.

„Gynybos ministerija, FSB ir Rusijos sausumos pajėgos turi visas galimybes, kad viena iš šių struktūrų pakeistų diktatorių. Tačiau kiekviena institucija turi savo tikslus ir lūkesčius vadinamajai „specialiajai operacijai“. Pavyzdžiui, Sergejus Šoigu turi „svajonę“ atverti sausumos koridorių į nepripažintą Padniestrę. Tačiau tarp valdininkų yra ir daug tokių, kurie tiesiog nori apkarpyti Rusijos Federacijos biudžetą“, – svarstė A. Kovalenka.

Karo ekspertas mano, kad tas, kas pakeis Putiną jo mirties atveju, vis tiek demonstruos „neimperinį revanšizmą“, kuris yra „užkoduotas rusų genuose“. Bet kuris asmuo, tapęs Rusijos Federacijos prezidentu, A. Kovalenkos teigimu, „susiderės“ dėl Ukrainos teritorijų.

Tačiau Ukraina, pasak eksperto, neturėtų tikėtis, kad plataus masto karas greitai pasibaigs, jei V. Putinas mirs.

„Kol jiems paranku, kad karas tęstųsi ir kol jie neturės veiksmingo plano, kaip pasišalinti iš Ukrainos, tol karas tęsis“, – prognozavo A. Kovalenka.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer