Armonaitė siūlo tėvams paskaityti gyvenimo įgūdžių programą: „Susiraskite tas frazes, kurios jus neramina“

Laisvės partija savo idėjomis ir tikslais ne kartą audrino konservatyvesnę šalies visuomenės dalį. Pastaroji tokia „audra“ – gyvenimo įgūdžių programa mokyklose, kuria pasak kai kurių tėvų, jų vaikams į galvas bus brukama LGBT propaganda. Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė teigia, kad nieko panašaus programoje nėra ir siūlo tėvams ją paskaityti.

Laisvės partijos pirmininkė bei ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė apie tai kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“.

Vienas pagrindinių Laisvės partijos programos tikslų ilgą laiką buvo tos pačios lyties santuokos, o kiek vėliau, susidūrus su nemažu tiek visuomenės, tiek dalies Seimo kolegų pasipriešinimu – partnerystė. Tačiau pažiūrėjus į viešąją erdvę gali atrodyti, kad šie tikslai – antrame plane.

Žmones jau kurį laiką audrina gyvenimo įgūdžių programa. Dalis tėvų priešinasi manydami, kad jų vaikams bus propaguojami vienos lyties santykiai.

„Tėvus, kurie nerimauja, kviečiu paskaityti tą programą. Ji yra prieinama viešai. Savo aplinkoje turiu draugų, kurių vaikai jau nuo rugsėjo mokosi, tai sako, kad labai įdomu, nes pirmiausia, tai yra apie pasaulį. Ne apie lytinius santykius ar kažką.

Reikia žiūrėti, ko ten moko iš tikrųjų. Pirma pamoka – apie mobiliųjų telefonų žalą tavo sveikatai. Tegul tėvai paskaito programą. Aš priimu tą momentą, kad mokytojams reikia pagalbos pasiruošti, kad ne visiems pavyksta gerai metodiškai išdėstyti, gal reikia daugiau pasirengimo, daugiau konsultacijų – matyt, kad taip ir yra.

Bet šiaip, Lietuva šiuo klausimu atvažiavo į XXI amžių švietimo sistemoje. Yra kalbama ir apie lytiškumo ugdymą, ir apie patyčias, ir apie savižudybes, apie mobiliuosius telefonus, apie narkotikus ir taip toliau – vaikai negali nežinoti apie juos supantį pasaulį. Jie yra atsakingi žmonės, jie turi augti atsakingais žmonėmis. Neturime jiems užrišti juodo raiščio ant akių“, – kalbėjo Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Kai kurie ekonomokos ir inovacijų ministrės bendrapartiečiai ir bendražygiai ne kartą užsitraukė žmonių pyktį, prilyginę homoseksualių asmenų santuokoms nepritariančius asmenis Putino šalininkams.

„Man sunku diskutuoti, kas ką pasakė. Tačiau eigu pasižiūrėtume, kokį naratyvą vysto Putinas ar Kremlius, tai labai dažnai sutampa su tuo, ką girdime. <...> Mūsų visuomenėje vyksta kultūriniai karai, norisi daugiau vienybės.

Kita vertus, tu negali pataikauti dezinformacijai, tamsai ir netiksliems faktams. Grįžtu prie gyvenimo įgūdžių programos – tėveliai, paskaitykit tą gyvenimo įgūdžių programą. Jeigu neturite laiko, tai CTRL + F ir susiraskite tas frazes, kurios jus neramina. Ko gero, nerasite. Faktai turi būti stipresni už kažkokius įsivaizdavimus“, – teigė A. Armonaitė.

Visą naujienų portalo tv3.lt vyr. redaktoriaus Artūro Anužio pokalbį su Aušrine Armonaite žiūrėkite straipsnio pradžioje.

„33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer