Baudų nesumokėjusių kelių erelių laukia nuobaudos: svarstoma neleisti įsigyti lėktuvo bilietų

Vėl kylama į kovą su „kelių ereliais“. Policija kalba ne tik apie naujus greičio matuoklius ar reidus, bet ir apie naują nuobaudų paketą, kuris baudų nemokantiems nusižengėliams neleistų įsigyti ir lėktuvo bilietų.

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutsvo Policijos departamento Viešosios tvarkos biuro viršininkas Vytautas Grašys ir vairavimo instruktorius Giedrius Pivoriūnas.

Pone Grašy, kaip sudrausminti tuos vairuotojus, kurie pakartotinai viršija greitį ir piktavališkai nemoka baudų, kalbėjote apie socialinių paslaugų negavimą, gal galėtumėte pakomentuoti plačiau?

V. Grašys: Šiuo metu taikome tokią sistemą, pavyzdžiui, asmuo, padaręs kelių eismo taisykių pažeidimą ir nesusimokėjęs baudos neturi galimybės pasikeisti vairuotojo pažymėjimo. Vidaus reikalų ministerijai pasiūlėme, kad šis nuobaudų paketas būtų praplėstas, nebeliktų galimybės savo vardu užregistruoti transporto priemonės, praeiti technikinės apžiūros, po kurio laiko ir transporto priemonės dalyvavimas eisme būtų stabdomas. <…>

Kolegos iš Latvijos giriasi pas juos galiojančia tvarka, didesnes nesumokėtas baudas vairuotojai būna priversti susimokėti oro uosto kasoje, nes asmuo, nesumokėjęs valstybei baudos, neturi galimybės įsigyti lėktuvo bilieto. Tai paskatintų žmones, darančius kelių eismo pažeidimus, susimąstyti.

Pone Pivoriūnai, jūsų nuomone, ar toks socialinių paslaugų apribojimas pakeistų vairuotojų mąstyseną?

G. Pivoriūnas: Kelių eismo pažeidimų kiekį pamažintų, bet visiškai situacijos nepakeistų, nes šiuo metu nemažą dalį eismo įvykių sukelia asmenys neturintys teisės vairuoti. Jie yra susikūrę savo sistemą, kaip automobilį registruoti ne savo, o uošvienės vardu, kaip gauti paslaugą apeinant draudimus. <…> Minėtas draudimas įsigyti lėktuvo bilietus, neapmokėjus baudų, būtų labai geras variantas, būtų galima į tai pažiūrėti dar plačiau.

Ką turite omenyje sakydamas plačiau?

G. Pivoriūnas: Galbūt sveikatos sistemos paslaugų nereikėtų apriboti, tačiau būtų galima apriboti transporto priemonių, nekilnojamo turto įsigyjimą. Žmogus, dažniausiai, į gautą laišką iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) labai greitai sureaguoja, tai priverčia susimąstyti.

Pone Grašy, gal reikėtų daugiau bendradarbiavimo su VMI?

V. Grašys: Mes bendradarbiaujame ir tikrai yra minčių ir idėjų. Nesinorėtų, kad tai skambėtų kaip mokesčių surinkimas, nes pagrindinė paskirtis yra daryti pokytį. Apdorodami surinktus duomenis matome didelį kiekį greičio pažeidimų, važiavimo be technikinės apžiūros pažeidimų, norėtume mažesnių skaičių. Norint didinti šių vairuotojų sąmoningumą, kitų galimybių šiuo metu nėra.

Ką manote apie didesnes baudas, gal tai atgrasytų?

V. Grašys: Siūlymų pakete yra ir siūlymas peržiūrėti baudas. Šiuo metu už 10 km/h viršytą greitį yra taikomas įspėjimas. Gavęs laišką su tokiu įspėjimu vairuotojas greičiausiai tik nusišypso ir pagalvoja, ai, čia viskas gerai. Kai už 10 km/h viršytą greitį jis gaus baudą, susimąstys. Nemanau, kad tokio dydžio baudos, kokios yra šiuo metu daro pokytį.

Visą pokalbį rasite straipsnio pradžioje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer