Technologijų ekspertui ir muzikantui Arnoldui Lukošiui (56 m.) žodis „Eurovizija“ kelia malonius prisiminimus – 2006 metais kartu su grupe „LT United“ jis užėmė 6 vietą, o šio rezultato iki šiol nepavyko pagerinti nė vienam mūsų šalies atstovui. Stebėdamas nacionalinės atrankos finalą Arnoldas sako pasijautęs dvejopai: nors atranka su kiekvienais metais stiprėja, šansų dainų konkurse išplėšti pergalę – mažai.
Kalbėdamasis su naujienų portalu tv3.lt Arnoldas pasakojo, kad šių metų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finale matė keturias lyderes: Moniką Linkytę, Rūtą Mur, Beatrich ir Petuniją.
„Jos visos buvo panašiame lygyje, turėjo kažkokį išskirtinumą, buvo įdomu ir malonu klausyti. Visų merginų dainos buvo pakankamai neblogos, todėl nesipeščiau dėl to, kuri iš jų nugalėjo. Visgi M. Linkytės daina man buvo labiausiai panaši į „eurovizinę“: girdėjau joje daug tokio skambesio, solidžiai ir profesionaliai papildyto pritariančiaisiais vokalais.
Bet kokiu atveju, visos favoritės turėjo trūkumų, lygiai taip pat ir M. Linkytė. Jos paaugimas finale buvo labai ryškus, galbūt net lėmęs pergalę, bet objektyviai vertinant, jis vis dar nėra pakankamas“, – mintimis dalijosi A. Lukošius.
Muzikantas neslėpė, kad gerą įspūdį jam paliko ir antroje vietoje likusi Rūta Mur.
„Lyginant su Monika, jos pasirodymas man pasirodė labiau netikėtas, jame buvo daugiau naujosios bangos formato, kas tikrai patiktų tiek šios muzikos gerbėjams, tiek serialo „Keisti dalykai“ mėgėjams, o tai reikštų dabartinę kartą. Pati dainininkė irgi yra labai įdomi tiek savo išvaizda, tiek balsu“, – komentavo jis.
Pasidomėjus, kaip žinomas vyras vertina bendrą mūsų šalies nacionalinės atrankos lygį, Arnoldas tikino, kad regi jį kaip vidutiniškai stiprų. Pasak pašnekovo, atrankoje trūko aiškaus lyderio, kuris nekeltų abejonių dėl atstovavimo dainų konkurse.
„Prieš keletą metų mes turėjome grupę „The Roop“ su daina „On Fire“, kuri ne tik buvo ryškus favoritas, bet ir leido mums užuosti galimos pergalės „Eurovizijoje“ kvapą. Po to šio jausmo daugiau nebepajutome, tad ir šiemet nebuvo tokio dalyvio, kuris turėtų didelį sprogstamąjį efektą ir visi iškart suprastume, kad jis turi vykti į konkursą. Visos atrankos metu lydėjo pojūtis, kad vienas dalyvis yra neblogas, kitas – geras, trečias – įdomus, bet tik tiek, nieko stipriau.
Kita vertus, „Euroviziją“ kartais laimi dainos, neturinčios galingo efekto. Bendras atrankos lygis kiekvienais metais auga, gerėja, bet tai nereiškia, kad kada nors galėsime nugalėti konkursą, nes tam reikia išskirtinumo. Tiesą sakant, nemanau, kad atsiras žmogus, turėsiantis šansą parvežti mums pergalę“, – atviravo muzikantas.
Visgi Arnoldas teigė, kad M. Linkytės šansai patekti į finalą nėra maži, o viskas, ko reikia, tai investuoti į pasirodymo didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje stiprumą.
„Aš nemačiau užsienio atlikėjų pasirodymų, todėl negaliu palyginti. Mačiau tik ukrainiečius, kurie pasirodė mūsų atrankos finale. Jų sceninis pasirodymas yra aukštesnis už mūsų dešimčia kartų. Na, tik daina galbūt neišdirbta.
Yra daug dalykų, kurie lemia patekimą į finalą, todėl nedrįsčiau spėlioti, bet manau, kad šansai visada yra aukšti. Juk turime du pusfinalius, iš kurių į finalą patenka daugiau, nei nepatenka, tad reikia atitikti tik šiek tiek daugiau nei vidurkį.
Atrodo, kad kartais labai išsiblaškome, bandydami visus atlikėjus, kurie važiuoja į „Euroviziją“, priversti pasirodyti gerai. Bet viskas, ką reikia padaryti, tai kaip šaliai investuoti į tą vieną žmogų, kad tas pasirodymas išties būtų kuo geresnis“, – teigė A. Lukošius.
Šių metų nacionalinės atrankos finalo kulminacija sukėlė kaip niekada didelę diskusijų bangą. Daugelis negalėjo suprasti, kodėl dvejoms dalyvėms surinkus vienodą žiūrovų ir komisijos balų skaičių, skelbiant nugalėtoją buvo atsižvelgiama į komisijos vertinimą. Tai užkliuvo ir A. Lukošiui.
„Kaip žmogui, kuris kažkada dalyvavo „Eurovizijoje“, man nepatinka, kad komisijos balai yra vertinami labiau, nei žiūrovų. Aš suprantu, kad yra tokios taisyklės, bet man tai nepatinka. Žiūrovų yra milijonai, viskas daroma dėl jų, o ne dėl specialistų, kurie dažniau vertina ne meną, o savo įsitikinimus jame“, – sakė jis.
A. Lukošius taip pat atkreipė dėmesį į tai, jog viešojoje erdvėje išsiskiria žmonių nuomonės dėl tautos pasirinkimo. Anot jo, reikėtų koncentruotis į pagalbą nugalėtojai, o ne peštis dėl „išpilto pieno“. Arnoldo teigimu, antrą vietą pelniusi Rūta Mur laimėjo labai daug: žmonių simpatijas, jų požiūrį, užsienio žiūrovų matomumą.
Paklausus, ko muzikantas norėtų palinkėti gegužės mėnesį į Liverpulį vyksiančiai M. Linkytei, vyras pasakojo, kad svarbiausia neišsigąsti.
„Pirmiausia reikia išjungti savo nervų sistemą taip, kad niekas arenoje nė puse akies nepamatytų, kad tu kažkiek jaudiniesi. Bet aš pastebiu, kad žmonės pastaruoju metu sugeba tai padaryti. Juk būna, kad išmoksti reikiamus judesius, žinai, kur pasisukti, kaip eiti, bet kai tavo akis užkabina kamera, jose matosi tikras siaubas.
Scenoje turi matytis vienintelis dalykas – kaip tu džiaugiesi savo kūriniu, kaip jis tave veža, kiek tu daug galios su juo turi. Nežinau, ar tai turi išeiti iš širdies, ar įmanoma tiesiog suvaidinti, bet šis dalykas yra svarbiausias veiksnys, nulemiantis, kaip bus įvertintas tavo pasirodymas“, – įsitikinęs A. Lukošius.