Artėjant audrai Lietuvos gamta demonstruoja savo galią: parodė visiems

Lietuvoje trečiadienį laukiama itin stipri audra, apie kurią jau vakar įspėjo tarnybos į Lietuvos gyventojų telefonus išsiųsdama trumpuosius pranešimus. Šiandien ryte gyventojai iš įvairiausių Lietuvos kampelių feisbuko grupėje „Orų entuziastai“ dalijasi gamtos užfiksuota galia – besikaupiančiais įspūdingais debesimis.

„Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba perspėja, kad š. m. birželio 19 d. Pietų, Rytų ir Vidurio Lietuvoje numatoma labai smarki audra, daug kur bus perkūnija, vietomis – smarkus lietus, kruša, škvalas. Pasirūpinkite savo ir turto saugumu. Daugiau: www.lt72.it, www.meteo.lt ir beta.meteo.lt“, – vakar buvo rašoma pranešime.

„2024 06 19 Lazdijų rajonas 7.30“, – įspūdingais vaizdais dalijasi Aušra Gavėnaitė Kelmelienė feisbuko „Orų entuziastai“ grupėje.

Kokie orai laukia?

Šiandieną Lietuvoje siautės smarki audra. Dėl jos anttradienio vakarą buvo išsiųsti perspėjimo pranešimai į gyventojų telefonus. 

Grupė „Orai ir klimatas Lietuvoje“ skelbia, kad artėjančios audros pavojaus lygis yra 3 iš 3 pagal ESTOFEX. 

„Europos sinoptikai, kurie specializuojasi vasariškų audrų prognozavime, rytų Lietuvoje paskelbė aukščiausią audrų pavojaus lygį. Tai vos 3 kartas per daugiau nei 20 metų, kai sudarinėjamos šios prognozės. Pagrindinis pavojus – smarkūs vėjai, stambi kruša ir galimi viesulai. Audrų pikas – apie 16-17 val., +- 3 val.

Yra tikimybė, kad visi baisumai gali pasislinkti link Baltarusijos arba išlikti tik pačiuose Lietuvos pietryčių ir rytų pakraščiuose, tačiau audrų rizika vis tiek išlieka labai aukšta. Sekite oficialias prognozes ir radarų informaciją, kur matysite kaip slenka audros“, – rašoma grupėje. 

Išsiųsti skubūs pranešimai: ateina labai smarki audra

Dėl prognozuojamos audros gyventojams antradienį buvo išsiųsti skubūs pranešimai.

Juos žmonės gavo į telefonus.

„Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba perspėja, kad š. m. birželio 19 d. Pietų, Rytų ir Vidurio Lietuvoje numatoma labai smarki audra, daug kur bus perkūnija, vietomis – smarkus lietus, kruša, škvalas. Pasirūpinkite savo ir turto saugumu. Daugiau: www.lt72.it, www.meteo.lt ir beta.meteo.lt“, – rašoma pranešime.

www.tv3.lt

Site Footer