„Atnaujink Europą“ dėl homofobiškų komentarų iš Lietuvos išvaro europarlamentarą Viktorą Uspaskichą

Europos Parlamento frakcija „Atnaujink Europą“ dėl homofobiškų komentarų pašalino iš Lietuvos europarlamentarą Viktorą Uspaskichą.

Politikui buvo taikoma vidinė drausminė procedūra dėl komentarų paskelbimo socialiniuose tinkluose, kuriuose LGBT+ bendruomenę pavadino „iškrypėliais“.

Trečiadienio pareiškime liberalų grupė patvirtino Uspaskicho pašalinimą iš šalies „nedelsiant“ po balsavimo.

„Renew Europe“ šeimoje nėra vietos homofobijai“, – sakė „Renew Europe“ prezidentas Dacianas Ciološas.

„Kaip politinė šeima esame labai įsipareigoję saugoti ir plėsti LGBT+ žmonių teises.

„P. Uspaskicho komentarai nesuderinami su vertybėmis, kurios mums brangios ir kurias mes išskiriame už savo šeimos ribų.

Rusų kilmės politikas, kuris taip pat yra Lietuvos darbo partijos lyderis, naujienų agentūrai AFP pateiktame laiške atsiprašė už savo komentarus, sakydamas, kad jo žodžiai buvo „galbūt per grubūs arba panaudoti nepakankamai atsargiai“, tačiau buvo „išbraukti“. konteksto“.

Tačiau jis pakartojo savo komentarus ir pridūrė, kad „neturi omeny žmonių, kuriems prigimtis natūraliai suteikia kitokią orientaciją… [but] tie, kurie garsiai rėkia ir vadovaujasi iškrypusiu gyvenimo būdu“.

Tomas Vytautas Raškevičius, vienintelis atvirai LGBT+ įstatymų leidėjas Lietuvoje, AFP sakė, kad „politikoje nėra vietos homofobijai“.

„Esu nusivylęs, kad Uspaskichas nesugebėjo prisiimti politinės atsakomybės ir atsiprašyti už LGBT+ žmonių ir jų sąjungininkų pažeminimą ir įskaudinimą“, – pridūrė jis.

„Atnaujink Europą“ frakcija dabar Europos Parlamente turi 97 europarlamentarus ir tik vieną lietuvį.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer