Baltarusija pradeda karines pratybas prie sienų su Lietuva, Lenkija ir Ukraina

Baltarusijos kariuomenė antradienį pradėjo karines pratybas prie sienų su Lenkija ir Lietuva vakaruose bei Ukraina pietuose, pranešė šalies gynybos ministerija.

Baltarusija reguliariai rengia karines pratybas, be kita ko, netoli savo sienų su Ukraina ir dviem Europos Sąjungos narėmis.

Pratybos, kurios, pasak Gynybos ministerijos, skirtos imituoti gynybos scenarijus karo padėties įvedimo atveju, vyksta vakarinėje Gardino srityje ir pietinėje Gomelio srityje, į šiaurę nuo sienos su Ukraina.

Baltarusijos autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka, antradienį aplankęs Gardino sritį, pareiškė, kad šalis ruošiasi karui, nors ir nenori kariauti, pranešė valstybinė žiniasklaidos priemonė „Belta“.

„Jei norite taikos, ruoškitės karui“, – sakė A. Lukašenka ir pridūrė, kad Baltarusijai „nereikia niekam grasinti“.

Vėliausią kartą karines pratybas Minskas surengė kovo viduryje, vykdydamas, kaip teigė, visapusišką kariuomenės kovinės parengties patikrinimą.

Baltarusija yra artima Maskvos sąjungininkė ir aktyviai remia Rusijos invaziją į Ukrainą. 2022 metais ši izoliuota Rytų Europos šalis leido Rusijos kariams iš savo teritorijos pradėti puolimą Kyjivo link.

www.tv3.lt

Site Footer