Baltieji rūmai: Putino strateginiai planai Ukrainoje žlugo

Baltieji rūmai mano, kad Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui nepavyko įgyvendinti savo strateginių planų kare Ukrainoje.

Apie tai pirmadienį kalbėjo JAV patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake‘as Sullivanas, rašo „Ukrinform“.

Anot jo, Kremliaus režimo lyderis norėjo ne tik užgrobti Ukrainos žemes, bet ir sunaikinti ukrainietišką tapatybę.

„Rusija iš esmės nepasiekė savo strateginių tikslų Ukrainoje… Jie to nepasiekė. Kyjivas išsilaikė, Charkivas išsilaikė, Odesa, didieji Ukrainos miestai didesnėje šalies teritorijoje yra ukrainiečių rankose, jie drąsiai ir sumaniai ginami Ukrainos kariuomenės, remiamos JAV ir NATO sąjungininkų, taip pat kitų šalių iš viso pasaulio“, – nurodė jis.

Pareigūnas yra įsitikinęs, kad pasiekti savo tikslų Ukrainoje V. Putinui nepavyks.

Anot jo, nors Rusijos pajėgos žingsnis po žingsnio žengia į priekį rytuose, Ukrainos pajėgos priverčia rusus mokėti didelę kainą. Be to, rusai moka ir dėl Vakarų sankcijų.

„Mes ir toliau dirbsime su Ukrainos kariškiais ir Ukrainos vyriausybe dėl strategijos, kuri galiausiai pasieks savo tikslus tiek mūšio lauke, tiek prie derybų stalo“, – pabrėžė J. Sullivanas.

Ukrainiečiai sunaikino dar vieną rusų bazę su amunicija

Rusų okupuotame Novaj Kachovke mieste, Chersono apskrityje, pirmadienį buvo sunaikinta Rusijos pajėgų bazė su amunicija.

Tai patvirtino Odesos karinės administracijos vadovas Sergejus Bračukas. Žinia patvirtinta ir Mariupolio mero patarėjo Petro Andriuščenkos.

Ukrainos skaičiavimu, nuo karo pradžios Rusija neteko 37,4 tūkst. karių.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilinius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyko aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer