Aušrinė Armonaitė: investuotojų vertinimu, Lietuva yra papildomų rizikų turinti teritorija

Rusijai vis kalbant apie realius veiksmus Lietuvos atžvilgiu dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui ir užsienio žiniasklaidai afišuojant šalį kaip „pavojingiausią pasaulio vietą“, užsienio investuotojai ima nerimauti. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad visas Baltijos šalių regionas dabar yra vertinamas kaip teritorija, turinti papildomų rizikų, todėl norint išsaugoti esamus ir prisijaukinti naujus verslo partnerius turime imtis drąsesnių sprendimų.

Žurnalisto Vladimiro Laučiaus pokalbis su ministre – TV3 žinių „Dienos komentare“.

Sulig penktuoju Europos Sąjungos sankcijų Rusijai paketu į Kaliningradą draudžiama gabenti ne tik plieną, bet ir alkoholį. Ir štai Marija Zacharova, Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė, išgirdusi apie alkoholį šį savaitgalį pratrūko, matyt, alkoholis buvo paskutinis lašas. Ji pranešė, kad Rusija jau pasirengusi kontrpriemonėms Lietuvos atžvilgiu. Kokios tos kontrpriemonės, kas jums žinoma, ir kokios bus Lietuvos kontrpriemonės į tas Rusijos kontrpriemones?

Žiniasklaidoje matome daug tokių pamąstymų. Galiu pasakyti, kad Lietuva, kadangi esame Europos Sąjungos nariai, visada siekiame sankcijų agresorei ir reikšmingų ekonominių santykių su Rusija šiuo metu neplėtojame. Tai man sunku pakomentuoti, koks čia gali būti atsakas.

Gal reikėtų pasakyti ir pažymėti, jog šiandien yra liepos 11 diena – sustoja „Nord Stream 1“ dujų srautas į Vokietiją. Neva techniniam patikrinimui dešimčiai dienų. Yra klausimų, ar tas dujotekis atnaujins veiklą. Tai neabejotinai turės rimtą poveikį Vokietijos ekonomikai, tame tarpe ir Lietuvos, nes Vokietija yra pagrindinė mūsų prekybos partnerė.

Sakykite, įtakinguose Vakarų žiniasklaidos leidiniuose pasirodant straipsniams apie tai, kad Lietuva dėl Suvalkų koridoriaus yra kone pavojingiausia pasaulio vieta, ar tokie straipsniai, tokios nuotaikos nekenkia Lietuvos investiciniam klimatui, užsienio verslo požiūriui į Lietuvą?

Iš tiesų, sulaukiame gana nemažai klausimų iš užsienio investuotojų motininių kompanijų, centrinių biurų, ar tikrai viskas saugu, ar tikrai viskas gerai. Visada reikia papildomos informacijos, kurią ir „Investuok Lietuvoje“, ir mūsų ministerija stengiamės suteikti. Net ir tiesiogiai atskirai bendraujame, papasakojame apie mūsų energetinį saugumą, apie mūsų kibernetinį saugumą lygiai taip pat.

Galiu pasakyti visiškai tiesiai – taip, Lietuva, kaip ir visas šitas regionas dabar investuotojų vertinime yra kaip papildoma rizikos teritorija, turinti papildomų rizikų. Tai yra faktas. Ir tai reiškia, kad mes šiandien turime dirbti daugiau ir daryti drąsesnius sprendimus.

Ar mes neturėtume kaip tik įrodinėti, kad Lietuva nėra ta pavojinga gyventi, pavojinga investuoti šalis?

Visą laiką stengiamės akcentuoti, jog visų pirma, tai yra bendra Europos Sąjungos rinka, saugi investicijoms šalis, negana to – NATO šalis. Tai yra pagrindiniai dalykai, kurie yra mūsų saugumo garantas.

Atskiros kampanijos, tiesiogiai kalbančios apie tai, kad Lietuvoje karas nevyksta, daryti neplanuojame, nes tai gali sukelti ir papildomų klausimų. Čia iš esmės esame suinteresuoti ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Latvijoje ir Estijoje. Mes dažnai galvojame, kad esame tarsi konkurentai investicine prasme, bet, kita vertus, investuotojai mus vertina kaip vieną regioną, jie žiūri viso regiono ekosistemą. Čia mes turime dirbti kartu su kaimynais.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer