Lietuva skirs Ukrainos nacionaliniam bankui papildomus 10 mln. eurų neatidėliotiniems atstatymo darbams

Ukraina neatidėjo reformų, kol bus pasiekta pergalė prieš visa niokojantį karą pradėjusią Rusiją, bet paspartino jų vykdymą, siekdama atstatyti dar geresnę Ukrainą, sakė Lugane vykstančioje Ukrainos reformų konferencijoje dalyvaujanti premjerė Ingrida Šimonytė, pažymėjusi, jog dabar Ukrainos draugų ir partnerių eilė įrodyti, jog nuo diskusijų galime greitai pereiti prie bendrų darbų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Kai praėjusiais metais Ukrainos reformų konferencija vyko Lietuvoje, vargiai galėjome įsivaizduoti, kad šiandien mūsų susitikimas vyks Rusijos vykdomo plataus masto karo prieš Ukrainą ir demokratinį pasaulį sąlygomis.

Dėkoju renginio šeimininkams Šveicarijai ir Ukrainai už tai, kad efektyviai adaptavo šį formatą ir suteikė bene pirmąją galimybę aptarti mūsų bendrą darbą siekiant atstatyti Ukrainą. Lenkiu galvą prieš Ukrainos valdžios institucijas, viešąjį ir privatųjį sektorius ir neįtikėtinai stiprią pilietinę visuomenę už jūsų ištvermę, vienybę ir ryžtą ne atidėti reformas, kol bus pasiekta pergalė, bet atvirkščiai – paspartinti jų vykdymą, siekti rezultatų ir atstatyti dar geresnę Ukrainą“, – konferencijoje Lugane antradienį sakė premjerė I. Šimonytė.

Lietuvos Vyriausybės vadovė pažymėjo, kad Ukrainos atstatymas jau prasidėjo – kiekviename kvadratiniame centimetre iš atkovotos iš priešo žemės.

Premjerės teigimu, tinkamiausias ir teisingiausias būdas telkiant finansavimą Ukrainos atstatymui būtų konfiskuoti ir panaudoti sankcijomis įšaldytą Rusijos turtą.

„Negalime prikelti Rusijos nužudytų žmonių, bet turime realią galimybę priversti agresorius sumokėti reparacijas. Nes bent kartą šie pinigai laikomi mūsų bankuose ir prišvartuoti mūsų prieplaukose. Raginu Europos Sąjungą ir visas Europos Sąjungai nepriklausančias valstybes, kurios įvedė sankcijas, sukurti teisinį turto konfiskavimo mechanizmą ir paversti sankcijas iš tiesų veiksmingomis“, – sakė premjerė.

Antra, reikalingi išsamūs veiksmų planai, kaip kiekviena šalis ir organizacija galėtų prisidėti prie reformuotos Ukrainos atstatymo.

„Galiausiai turime tęsti ir spartinti karinę, humanitarinę ir finansinę pagalbą, kad Ukraina laimėtų šį karą greičiau. Lietuvos dvišalės pagalbos Ukrainai ir paramos pabėgėliams iš Ukrainos mūsų šalyje apimtys viršija pusę milijardo eurų. Lietuva perves papildomus 10 mln. eurų Ukrainos nacionaliniam bankui neatidėliotiniems atstatymo darbams. Lietuva rems Ukrainą iki jūsų ir mūsų pergalės! Ir po jos. Слава Украïнi!“, – sakė I. Šimonytė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer