Bidenas: JAV nenurodinės, ar Ukraina turėtų taikyti nuolaidas Rusijai

JAV nenurodinės Kyjivui, ar jam reikėtų daryti nuolaidas Maskvai, bet toliau stiprins Ukrainos karinius pajėgumus, pareiškė JAV prezidentas Joe Bidenas, rašo UNIAN.

„Tai yra jų teritorija, ir aš nesiruošiu jiems nurodinėti, ką jie turėtų ar neturėtų su ja daryti“, – sakė J. Bidenas, žurnalistų paklaustas, ar, jo nuomone, Ukraina turėtų padaryti teritorinių nuolaidų Rusijai, kad būtų pasiektas taikos susitarimas.

Kartu jis išreiškė viltį, kad „anksčiau ar vėliau“ konfliktas Ukrainoje baigsis taikos susitarimu. Jis pabrėžė, kad nežino, kada ir kokiomis aplinkybėmis tai gali įvykti.

Kiek anksčiau buvęs JAV valstybės sekretorius Henry Kissingeris pareiškė, kad Ukraina turėtų atiduoti dalį savo teritorijų Rusijai, kad būtų pasiektas taikos susitarimas.

„Derybos turi prasidėti per artimiausius du mėnesius, kol tai nesukėlė sukrėtimų ir įtampos, kurią bus nelengva įveikti. Idealiu atveju skiriamoji linija turėtų būti grįžimas prie status quo ante“, – cituojamas H. A. Kissingeris.

„Tęsiant karą už šios ribos, būtų kalbama ne apie Ukrainos laisvę, o apie naują karą prieš pačią Rusiją“, – tęsė jis.

H. A. Kissingerio minimas „status quo ante“ reiškia padėties, kai Rusija oficialiai kontroliavo Krymą ir neoficialiai kontroliavo du labiausiai į rytus nutolusius Ukrainos regionus – Luhanską ir Donecką, atkūrimą.

Šis H. A. Kissingerio pasisakymas sulaukė Vakarų kritikos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer