„Pastebėjau, kad šiemet visi socialiniai tinklai mirga marga nuotraukomis iš naujos lankytinos vietos pajūryje – Babilono sodų. Pagalvojau, kad ir pati su šeima galėčiau nuvažiuoti, nes atrodo viskas labai gražiai, tačiau kai sužinojau, kiek mūsų penkių asmenų šeimai atsieis apsilankymas, netekau žado“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi Julija iš Vilniaus.
Apie naująją lankytiną vietą visai neseniai išgirdau per vieną televizijos laidą, o visai netrukus, atrodo, visi mano feisbuko draugai supuolė ten lankytis.
Nieko negaliu pasakyti – nuotraukos nuostabios, per kelias pasivaikščiojimo valandas gali pamatyti gražiausias pasaulio vietas, tačiau, gerbiamieji, ar jūs matėte kainas?
Oficialiai skelbiama, kad kainos suaugusiems siekia 15 eurų, o vaikams nuo 5 iki 12 metų – 10 eurų. Tai, mano galva, visiškai kosminė suma.
Pribloškė suma
Paskaičiuokime – du suaugę ir trys vaikai (mano visi trys sūnūs mokyklinio amžiaus). Taigi vien vaikams bilietai atsieis 30 eurų ir lygiai tiek pat mums su vyru. 60 eurų už kelių valandų pasivaikščiojimą – gerokai per daug.
Ką jau ten – o kur dar ledai, limonadas arba kokie nors dėmesį traukiantys niekučiai, kurių vaikams visada norisi?
Žinau, kad toks miniatiūrų parkas – ne pirmasis Europoje. Belgijoje toks yra, ten bilietai kainuoja po 17 eurų. Bet gal nebetęsiu su žmonių pragyvenimo lygiu Lietuvoje ir Belgijoje… Viskas skiriasi lyg diena ir naktis!
Vienu žodžiu, kad ir kaip ten būtų gražu, tačiau mūsų šalyje kainos visiškai prasilenkia su protu, nes už 60 eurus aš galiu naudingai ir praktiškai apsipirkti maisto visai šeimai ar net naujų drabužių vaikams.
Pakomentavo ir parko savininkė
Savo ruožtu miniatiūrų parko „Babilono sodai“ savininkė Vita Aušrienė teigia, kad rinkliavos už bilietus yra skirtos parko išlaikymui, gėlių, augalų priežiūrai bei darbuotojų atlyginimams išmokėti.
„Jei kalbėtume tik apie skultpūras, tai yra vienkartinė investicija, tačiau mūsų parkas jomis neapsiriboja – čia labai daug gėlių, įvairiausių augalų, kuriuos reikia prižiūrėti, persodinti, tręšti.
Mes labai kviečiame lankytojus užsukti ne pusvalandžiui ar valandėlei, tačiau pusdieniui, kad jie spėtų ramiai apeiti, apsižiūrėti visas ekspozicijas, perskaityti informaciją bei pasimėgauti gamtos grožiu bei sutvarkyta aplinka.“
Autorius: skaitytoja Julija