Žiniasklaida: Putinas pasiūlė Rusijoje įsteigti „Bayraktar“ gamyklą

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas savo kolegoms aukščiausio lygio partijos posėdyje pareiškė, kad Vladimiras Putinas Teherane pasiūlė sudaryti karinį susitarimą. Kremliaus režimo lyderis nori Rusijoje įsteigti „Bayraktar“ bepiločių gamyklą.

Apie tai, kaip rašo UNIAN, remdamasis savo šaltiniais pranešė CNN Turk.

V. Putinas esą aiškino, kad JAE jau yra tokia gamykla, o „Baykar“ galėtų atidaryti dar vieną, tačiau Rusijoje. Bendrovės atstovas spaudai neigia tokią informaciją, o „Baykar“ generalinis direktorius Haluk Bayraktar pareiškė, kad savo dronų V. Putinui neparduos.

„Turkija ir Ukraina palaiko strateginius santykius, ypač aviacijos ir kosmoso srityse. Turkija remia Ukrainą ginkluotų dronų technologijomis. Mes nieko neperdavėme ir netiekėme Rusijai. Mes niekada taip nesielgtume“, – pabrėžė jis.

„Bayraktar“ TB2 yra Turkijoje gaminamas vidutinio nuotolio daugkartinio naudojimo dronas.

Gegužės pabaigoje lietuviai su Andriumi Tapinu priešaky per tris dienas surinko penkis milijonus eurų „Bayraktarui“ nupirkti. Dronas jau pasiekė Ukrainą.

Lenkijoje taip pat buvo suorganizuota panaši akcija. Lenkai surinko 22 mln. zlotų (4,6 mln. eurų) tam, kad nupirktų „Bayraktarą“ ukrainiečiams.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer