Būna ir taip: Kadyrovas įkūrė Čečėnijos didvyrio titulą ir pats save juo apdovanojo

Kremliaus statytinis Čečėnijoje Ramzanas Kadyrovas gavo apdovanojimą… nuo savęs.

UNIAN skelbia, kad R. Kadyrovas anksčiau įkūrė Čečėnijos Respublikos didvyrio titulą. O šiandien skelbiama, kad Kremliaus statytinis pats save šiuo titulu apdovanojo.  

Pranešama, kad R. Kadyrovas tapo pirmuoju žmogumi, gavusiu šį apdovanojimą.  

Kadyrovas Čečėnijoje tapo „tautos tėvu“ 

Vasario pradžioje rašėme, kad Kremliaus statytinis Čečėnijoje Ramzanas Kadyrovas nuo šiol bus vadinamas „Mechk-Da“, išvertus iš čečėnų kalbos – „Tautos tėvu“. Šalies parlamentas vienbalsiai patvirtino atitinkamas konstitucijos pataisas. 

Pataisas Čečėnijos konstitucijai pasiūlė vietos parlamento vadovas Mahometas Daudovas. Pažodžiui išvertus „Mechk-Da“ reiškia „krašto tėvas“, tačiau šnekamojoje kalboje naudojamas ir „tautos tėvo“ atitikmuo. Rusijos parlamentaras Adamas Delimchanovas pareiškė, kad „Mechk-Da“ iš čečėnų į rusų kalbas verčiamas kaip „aukščiausiais respublikos vadovas“. Anot jo, šis apibūdinimas puikiai tinka Čečėnijos lyderiui, kuris yra „religijos, tautos, jos interesų, kultūros, istorijos, tradicijų ir papročių gynėjas“. 

R. Kadyrovas Čečėniją valdo nuo 2007-ųjų ir finansiškai jo valdžios struktūra yra absoliučiai priklausoma nuo Kremliaus malonės. Iki 2011-ųjų jis oficialiai ėjo Čečėnijos prezidento pareigas, tačiau vėliau persivadino į „vadovą“, aiškindamas, kad Rusijoje gali būti tik vienas prezidentas. 

Visą jo valdymo laikotarpį Čečėnija buvo vienas iš labiausiai iš biudžeto dotuojamų regionų Rusijoje. Šio fakto neslepia ir pats R. Kadyrovas, dar neseniai aiškinęs, kad Čečėnija be Rusijos pinigų neišgyventų. 

Pačiam R. Kadyrovui priskiriama daugybė žmogaus teisių pažeidimų, jo kritikų nužudymų. Šis aršus V. Putino pasekėjas taip pat mėgsta įdarbinti į įvairias savo valdomo regiono valdžios struktūras savo giminaičius. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer