Zelenskis: man nesvarbu, kas bus su Rusija po Ukrainos pergalės

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, kalbėdamas spaudos konferencijoje su žurnalistais, sakė, kad jam nėra svarbu, kas bus su Rusija po Ukrainos pergalės.

Prezidentas pažymėjo, kad jei Rusija galvotų apie savo šalį, apie tai, kaip ją padaryti klestinčią, karo nebūtų.

„Jie turi savo valstybę ir privalo galvoti apie savo valstybę. Jei jie galvotų apie savo šalį, karo nebūtų. Jeigu jie tik galvotų apie savo žodžio laisvę, demokratiją, ekonomines reformas, kad nebūtų skurdžiai, kad nebūtų vergovės ir panašiai, jie būtų turtinga valstybė“, – mano V. Zelenskis.

Ukrainos prezidentas sako, kad Rusijoje pokyčiai įvyks tada, jei Rusijos elitas jaus spaudimą ir sankcijų poveikį.  

„Daugiau spaudimo, daugiau sankcijų, daugiau izoliacijos. Ir tada Rusijos elitas galvos, ką daryti valstybės viduje, kad su savo nauja politika kas nors norėtų sėsti prie derybų stalo.“ 

Kalbėdamas apie derybų galimybę V. Zelenskis sako, kad net ir tarpininkaujant Turkijos prezidentui Recepui Taiypui Erdoganui jis nesės prie derybų stalo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. 

Tačiau V. Zelenskis sako, kad šiame kare įmanoma prieiti diplomatinį tašką. Tam, kad prie jo būtų prieita, pasak V. Zelenskio, Rusijai reikia gerbti ukrainiečių teisę gyventi savo žemėje ir išvesti savo kariuomenę.  

„Visų pirma gerbkite mūsų teisę gyventi savo žemėje! Išeikite iš mūsų teritorijos. Nustokite mus bombarduoti. Nustokite žudyti civilius. Nustokite naikinti visą mūsų infrastruktūrą, energetiką! Nustokite bombarduoti miestus, kaimus. Nustokite žudyti gyvūnus! Jūs visa tai nutraukite, o tada mes jums pasakysime, kokiu formatu diplomatiškai prieisime tašką!“ 

V. Zelenskis spaudos konferencijos metu taip pat kalbėjo ir apie Ukrainos galimybę sulaukti naikintuvų. Pasak jo, dėl šio klausimo jau imtasi žingsnių.  

„Mes ėmėmės svarbių žingsnių šiuo tikslu. Susitikau su Didžiosios Britanijos ministru pirmininku. Didžiojoje Britanijoje pradedame pilotų mokymus. Kalbėjausi su [Lenkijos premjeru Mateuszu] Morawieckiu. Pradedame mokymus F-16 pilotams. Vyksta pokalbiai, derybos su trimis Europos valstybėmis. Turėsime galimybę gauti šias pratybas ir lėktuvus! Norime paspartinti šiuos procesus. Jie yra sudėtingi. Bet tai yra sudėtinga dangaus apsauga“, – kalbėjo V. Zelenskis.  

Ukraina neišvengiamai laimės, jei partneriai laikysis savo pažadų

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis spaudos konferencijoje atsakinėdamas į žurnalistų klausimus teigė, kad Ukraina neišvengiamai laimės.  

Ukrainos vadovas išsakė lūkestį, kad pergalę pavyks pasiekti dar šiais metais. 

„Jei mūsų partneriai laikysis visų savo žodžių ir pažadų, Ukraina neišvengiamai laimės. Labai noriu, kad tai įvyktų šiais metais. Tam suvienijome visas jėgas“, – kalbėjo V. Zelenskis. 

V. Zelenskis sakė, kad niekas nesitikėjo, kad Rusija norės sunaikinti Ukrainą.  

„Niekas to nesitikėjo iš Rusijos – noro visiškai sunaikinti Ukrainą. Todėl mums reikia visiškos pasaulio paramos ir mes laimėsime“, – sakė jis. 

Kalbėdamas apie derybas, Ukrainos vadovas sako nematantis tam galimybės.  

„Teoriškai nemanau, kaip gali vykti derybos. Mes imamės konkrečių žingsnių. G20 susitikime pristatėme savo „taikos formulę“. Nors, žinoma, norėčiau, kad pagaliau būtų G19“, – sakė V. Zelenskis. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer