Dar viena Lietuvos lengvaatletė pateko į Paryžiaus olimpines žaidynes

Paryžiaus žaidynėse išvysime dar vieną Lietuvos atstovę. World Athletics pranešė, kad kelialapį į Paris 2024 olimpines žaidynes iškovojo trišuolininkė Diana Zagainova.

Trišuolininkei tai bus antrosios Lietuvos rekordininkės olimpinės žaidynės, kuriose ji startuos rugpjūčio pradžioje.

Tai 11-oji šalies lengvaatletė, kuri dalyvaus Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Prieš tai 27-erių vilnietė dalyvavo Tokijo olimpinėse žaidynėse, kur visi trys jos šuoliai buvo neįskaityti.

Trišuolininkė 2019 metais iškovojo auksą Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionate.

Lietuvos olimpinėje komandoje – 11-a lengvaatletų

Kiti olimpiečiai – Mykolas Alekna (disko metimas), Andrius Gudžius (disko metimas), Ieva Gumbs (disko metimas), Edis Matusevičius (ieties metimas), Airinė Palšytė (šuolis į aukštį), Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas), Martynas Alekna (disko metimas), Dovilė Kilty (trišuolis), Gabija Galvydytė (800 m), Modesta Justė Morauskaitė (400 m).

Ji taip pat tapo 50-ąja olimpinės Lietuvos rinktinės nare.

Romoje birželio pradžioje vykusiame Europos lengvosios atletikos čempionate D. Zagainova į finalą nepateko. Ji trečiuoju bandumu nušoko 13,64 m ir užėmė galutinę 19-ą vietą. Į finalą pateko 12 geriausių sportininkų ir tos, kurios įvykdė normatyvą – 14,10 m.

Paryžiaus olimpinės žaidynės prasidės liepos 26 dieną ir vyks iki rugpjūčio 11 dienos.