Dėl sankcijų iš Rusijos oligarcho atimta jachta pirmą kartą bus parduota: bet pinigus gaus ne Ukrainos žmonės

Iš sankcionuoto Rusijos oligarcho Dmitrijaus Pumpjanskio atimta 65 mln. svarų vertės jachta antradienį bus parduodama viešame aukcione Gibraltare. Tai bus pirmasis prabangus turtas, kuris bus parduotas po to, kai Vladimirui Putinui įsiveržus į Ukrainą Vakarų šalys pritaikė gausybę sankcijų tiek Rusijos lyderiams, tiek oligarchams.

Tačiau pardavus 72,5 metrų ilgio jachtą, pavadinimu „Axioma“, pinigai keliaus ne Ukrainos žmonėms, bet JAV investiciniam bankui „JP Morgan“, kuris teigia, kad milijardierius D. Pumpjanskis yra skolingas 20 mln. dolerių, rašo „The Guardian“.

Laivas, kuriame yra šešios prabangios kajutės, baseinas, 3D kino salė, sporto klubas, džakuzi ir spa, buvo sulaikytas šių metų kovą, kai prisišvartavo Gibraltare.

D. Pumpjanskiui priklauso plieninių vamzdžių gamintoja OAO TMK, kuri tiekia savo produkciją Rusijos valstybės energetikos milžinei „Gazprom“. Oligarchas pateko į JAV, Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos sankcijų sąrašus. Jungtinė Karalystė pranešė, kad milijardierius, kurios turtas vertinamas apie 1,84 mlrd. svarų, buvo vienas iš V. Putinui artimiausių oligarchų.

Nors dėl sankcijų pasaulyje buvo sulaikyta ir konfiskuota nemažai oligarchams priklausančių superjachtų, tačiau tik vienintelė „Axioma“ yra parduodama.

Tačiau įplaukos už jachtą nenukeliaus Ukrainos žmonėms, nors anksčiau Jungtinė Karalystė ir kitos šalys svarstė, kad sankcionuotų oligarchų turtas galėtų būti panaudojamas padėti Ukrainos pabėgėliams.

Šiuo konkrečiu atveju jachta buvo sulaikyta Gibraltaro vyriausybei gavus teisinį ieškinį iš „JP Morgan“, kuriu teigiama, jog D. Pumpjanskio holdingas „Pyrene Investments“ skolingas investiciniam bankui daugiau nei 20 mln. dolerių.

„JP Morgan“ teigė, kad tas faktas, jog D. Pumpjanskis buvo sankcionuotas, reiškia, kad investicinis bankas negalės atgauti pinigų iš „Pyrene Investments“, todėl buvo paprašyta Gibraltaro sulaikyti oligarcho jachtą ir ją parduoti.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer