Ukrainiečiai „trolina“ Maskvą – surengė neveikiančios šarvuotos rusų technikos „paradą“

Rusijos invazija Ukrainoje tęsiasi jau 178-ąją dieną. Ukrainiečiai apšaudė Rusijos pozicijas pietinėje šalies dalyje, o Rusija atnaujino intensyvų puolimą Donbase, net keliomis kryptimis. Tuo metu chaosą rusų logistikoje žadėję sukurti ukrainiečiai toliau neduoda ramybės rusams Kymo pusiasalyje, kuriame įsikūrusi Juodosios Jūros laivyno bazė. Net keliose vietose Kryme buvo atakuota bepiločiais orlaiviais, pažeistas laivyno bazės pastato stogas.

Tuo metu JAV Atstovų rūmų narys Adamas Kinzingeris ir Jungtinės Karalystės Bendruomenių rūmų Gynybos komiteto pirmininkas Tobiasas Ellwoodas pareiškė, kad bet koks Rusijos smūgis Zaporižios atominei elektrinei, bet koks radiacijos nuotėkis turi būti traktuojamas kaip 5-ojo NATO sutarties straipsnio pažeidimas, nes tai kelia pavojų Aljanso gyventojų gyvybėms. Šių perspėjimų tikslas gali būti atgrasinti Rusiją, kuri užgrobė Zaporižios atominę elektrinę ir naudoja ją kaip karinę bazę – ukrainiečiai negali atakuoti rusų pozicijų šioje vietoje nerizikuodami radiacijos nuotėkiu.

Ukrainos žvalgyba anksčiau buvo pranešusi, kad gavo informacijos, jog Rusija planuoja klaidinančią operaciją, per kurią elektrinė patirtų smūgį, bet atsakomybė būtų verčiama ukrainiečiams. 

Nepaisant visko, ukrainiečiai nepraranda humoro jausmo: Kyjivo centre surengė neveikiančios rusų technikos parodą. Kaip tik Kyjive rusai tikėjosi pergalingai pražygiuoti savo paradinėmis uniformomis, bet planas neišdegė. 

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

17.06 | Rusijos ataka – vos 30 km iki antros didžiausios atominės elektrinės 

Jau anksčiau pranešta, kad Rusijos pajėgos smogė Voznesensko miestui Mykoljivo regione, kur sužeista 12  civilių asmenų, iš kurių keturi vaikai. Dar aiškėja, kad šis miestas yra vos 30 kilometrų nuo Pietų Ukrainos atominės elektrinės (Pivdennoukrainsk). Tai yra antra didžiausia atominė elektrinė Ukrainoje po Zaporižios jėgainės, kuri šiuo metu yra užgrobta rusų pajėgų. 

Valstybinė agentūra „Energoatom“ ataką Voznesenskui pavadino „dar vienu Rusijos branduolinio terorizmo aktu“.

„Įmanoma, kad ataka taikytasi į Pietų Ukrainos atominę jėgainę, kurią Rusijos pajėgos bandė užgrobti kovo mėnesio pradžioje“, – paskelbė „Energoatom“. 

16.54 | Ukraina ragina Austriją išsiųsti rusų diplomatą, pasisakiusį už smurtą prieš ukrainiečius

Ukrainos užsienio reikalų ministerija paprašė Austrijos išsiųsti iš dalies Rusijos diplomatą, ambasadorių prie tarptautinių organizacijų Michailą Uljanovą, kuris socialiniame tinkle parašė „Jokio pasigailėjimo ukrainiečių populiacijai“. Apie tai skelbia „The Kyiv Independent“. 

 

16.45 | Ukrainiečiai „trolina“ rusus: Kyjive – neveikiančios šarvuotos rusiškos technikos „paradas“

Ukrainiečiai „trolina“ Maskvą surengę neveikiančios rusų karinės technikos „paradą“ Kyjivo centre, praneša „The Guardian“ korespondentė Emma Graham-Harrison. Socialiniame tinkle „Twitter“ ji pasidalijo Jevgenijaus Vorobjovo, renkančio įvairią paramą Ukrainos karinėms pajėgoms, vaizdo įrašu, kuriame matyti dviračiu važiuojantis vyras ir ilga sugedusios rusiškos technikos kolona Kyjivo centre.  

Kiek anksčiau, dar kovo mėnesį, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Specialiųjų operacijų pajėgų vadovybė buvo pranešusi, jog okupuoti Ukrainos atvykę Rusijos kariai su savimi turėjo ir paradines uniformas, nes, matyt, tikėjosi lengvos pergalės ir gražaus parado Ukrainos miestų gatvėmis. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer