Diana Nausėdienė susitiko su pasaulio pirmosiomis poniomis: stebino stiliumi

Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė, vykstant NATO viršūnių susitikimui Madride, kartu su kitų NATO valstybių pirmosiomis poniomis ir ponais lanko meno ir istorinio paveldo objektus, siekiant atkreipti dėmesį į pagarbos kultūrai svarbą.

NATO valstybių vadovų sutuoktiniai ir partneriai taip pat diskutuoja apie tvarumą, klimato kaitą, kovą su maisto trūkumu, sveiką mitybą bei kitus šiandienos žmonijai tenkančius aktualiausius iššūkius, rašoma Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos pranešime.

D. Nausėdienės teigimu, vykstant Rusijos karui prieš Ukrainą, visam pasauliui aktualios problemos, tarp jų – kultūros ir paveldo objektų išsaugojimas, įgauna naują reikšmę.

„Apsilankymai svarbiausiuose Madrido kultūros ir paveldo objektuose simbolizuoja ne tik bendrystę tarp mūsų šalių, bet ir pagarbą viena kitos kultūroms, kurios yra ir visos Europos bei viso pasaulio kultūros būtinieji dėmenys. Visame pasaulyje kultūra ir jos paveldas turi būti puoselėjami ir saugojami. Karui Ukrainoje brutaliai niokojant ne tik žmonių gyvenimus, bet ir didžią šios šalies kultūrą, jos paminklus, turime apie tai kalbėti garsiai. Privalome padaryti viską, kad kultūros paveldas Ukrainoje būtų apsaugotas“, – sakė D. Nausėdienė.

NATO lyderių sutuoktiniai ir antrosios pusės Madride lanko tokius žymius objektus kaip karališkieji La Granja de San Ildefonso rūmai, karališkoji La Granja stiklo manufaktūra, Nacionalinis karalienės Sofijos meno muziejus.

D. Nausėdienė kartu su kitais delegacijos atstovais simboliškai įsiamžino prie legendinio tapytojo Pablo Picasso paveikslo „Guernica“, meno kritikų laikomo galingiausiu antikariniu paveikslu-manifestu meno istorijoje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer