Lukašenka patvirtino apie „seniai nutartą“ Baltarusijos įsitraukimą į karą: pareiškė apie sąjunginę armiją su Rusija

130-ąją karo Ukrainoje dieną nelegitimus Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka pareiškė „seniai nutaręs“ Baltarusijos dalyvavimą Rusijos kare prieš Ukrainą. Jis taip pat patvirtino, kad šių šalių sąjungoje veikia viena armija.

Sekite svarbiausius sekmadienio įvykius su tv3.lt:. 

14:58 | Teigia, kad į namą Belgorode pataikiusi raketa – rusų

Į Belgorodo daugiaaukštį pastatą pataikė Rusijos prieštankinės raketų sistemos „Pantsir“ raketos dalis, teigia Ukrainos karo ekspertai. Anot jų, Ukraina tokių ginklų neturi.

Šią informaciją Ukrainos žiniasklaidai patvirtino šalies karo ekspertas Olegas Ždanovas ir tyrėjų komanda „Conflict Intelligence Team“ (CIT).

Į namą Belgorode pataikiusios raketos nuotrauka buvo paskelbta „Telegram“ kanale „Zhest Belhorod“.

Rusija sekmadienį apkaltino Kyjivą paleidus tris raketas į netoli sienos su Ukraina esantį Belgorodo miestą, kur žuvo mažiausiai trys žmonės.

„Rusijos priešlėktuvinė gynyba numušė tris raketas „Točka-U“, kurias Ukrainos nacionalistai paleido į Belgorodą“, – sakė Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas ir pridūrė, kad „sunaikinus ukrainiečių raketas, vienos iš jų nuolaužos nukrito ant namo“.

Ukrainos Odesos srities administracijos atstovas Serhijus Bratčukas savo ruožtu platformoje „Telegram“ parašė, kad apšaudytuose Belgorodo pastatuose įstrigo rusiškos oro gynybos raketų sistemos „Pancir S1“ raketų fragmentai.

Pasak jo, Ukrainos ginkluotosiose pajėgose tokių sistemų nėra.

14:42 |  Jungtinės Karalystės žvalgyba: Rusija bando įteisinti savo Ukrainos Chersono srities okupaciją

Rusijos įgaliotiniai pareiškė iki rudens surengsiantys referendumą dėl Chersono srities prijungimo prie Rusijos, praneša Kyiv Independent.

JK Gynybos ministerija liepos 3 d. patvirtino, kad rasti pseudokonstitucinį okupacijos sprendimą yra Kremliaus „prioritetinis politikos tikslas“.

Rusija greičiausiai bus pasirengusi suklaidinti balsavimą, kad parodytų priimtiną rezultatą, nurodė ministerija.

14:30 | Ukraina: „Mūšis dėl Donbaso dar nesibaigė“

Ukrainos gynybos ministerijos atstovas spaudai Jurijus Sakas anksčiau BBC nurodė, kad rytinis Lysyčansko miestas nėra „visiškai kontroliuojamas Rusijos“.

Maskva šįryt pranešė, kad ši sritis, paskutinis didelis Ukrainos kontroliuojamas miestas Luhansko srityje, buvo „išlaisvintas“

J. Sakas patvirtino, lad taip nėra, tačiau net jei Rusija perimtų kontrolę Donbaso regione, Ukrainai „žaidimas nebūtų baigtas“.

Jis sakė: „Tai yra miestai, kurie pastarąsias kelias dienas [buvo] rimtų raketų ir artilerijos apšaudymo taikiniais. Tačiau mūšis dėl Donbaso dar nesibaigė“, – pridūrė jis.

 

14:15 | Dėl karo apie 800 tūkst. ukrainiečių jau neteko savo namų

Apie 800 tūkst. ukrainiečių neteko savo namų dėl Rusijos invazijos, pranešė Ukrainos liaudies deputatė Olena Shulyak.

REKLAMA

„Rusų okupantai sunaikino daugiau nei 15 milijonų kvadratinių metrų Ukrainos būstų. Daugiausia žalos gyvenamajam fondui padaryta Donecko, Charkivo, Kyjivo ir Černihivo srityse“, – O. Shulyak cituoja Ukrainska pravda.

Deputatės teigimu, prašymus dėl kompensacijos dėl sunaikinto būsto jau yra pateikę apie 220 tūkst. ukrainiečių.

14:00 | Mariupolyje sudegė okupantų sandėlis su vogtu turtu

Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka „Telegram“ teigė, kad mieste sudegė sandėlis, kuriame rusų okupantai laikė išgrobtus daiktus.

„Kairiojo kranto rytinėje pusėje plėšikaujantys okupantai sandėlyje surengė mini serialą grobstytų daiktų. Vakar apie 17 val. staiga užsidegė apiplėštas sandėlis. „Greitos pagalbos tarnybos“ skrido gelbėti „savo“ turto, bet nespėjo“, – ironizavo jis.

P. Andriuščenka taip pat pridūrė gavęs patvirtinimą, kad birželio 30 dieną Mariupolio vandenyse nuo minos susprogdintas Rusijos Juodosios jūros laivyno amfibijos laivas, žuvo trys jūreiviai.

13:24 |  Ukraina neigia Rusijos teiginius, kad Lysyčansko miestas yra visiškai užimtas 

Ukrainos gynybos ministerija BBC patvirtino, kad Lysyčansko miestas Rytų Ukrainoje nėra „visiškai kontroliuojamas“ Rusijos karių.

Apie tai paskutinę valandą pranešė Rusijos gynybos ministerija, o Sergejus Šoigu tvirtino, kad Maskva visiškai „išlaisvino“ Luhansko sritį.

„Sergejus Šoigu informavo Rusijos ginkluotųjų pajėgų vyriausiąjį vadą Vladimirą Putiną apie Luhansko liaudies respublikos išlaisvinimą“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime, kurį citavo Rusijos naujienų agentūros.

Luhansko regiono administracijos vadovas Serhijus Haidajus anksčiau sekmadienį pareiškė, kad Rusijos pajėgos stiprina savo pozicijas įtemptoje kovoje, siekdamos užimti Lysyčanską.

Ukrainos kariai jau kelias savaites bando apginti Lysyčansko miestą ir neleisti, kad jis atitektų į Rusijos, prieš savaitę užėmusios kaimyninį Sjevjerodonecką, rankas.

„Okupantai metė visas savo pajėgas į Lysyčanską. Jie puolė miestą naudodami nesuvokiamai žiaurią taktiką“, – pranešė S. Haidajus platformoje „Telegram“.

„Jie patiria didelių nuostolių, bet atkakliai žengia pirmyn. Jie įsitvirtina mieste“, – pridūrė jis.

Lysyčanską nuo Sjevjerodonecko skiria upė. Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius vėlai šeštadienį interviu teigė, kad Rusijos pajėgoms pirmą kartą pavyko kirsti upę iš šiaurės, ir dėl to susidarė „grėsminga“ situacija.

O. Arestovyčius sakė, kad rusai dar nepasiekė miesto centro, tačiau kovos eiga rodo, kad mūšio dėl Lysyčansko baigtis paaiškės iki pirmadienio. Gegužę Ukrainos ir Britanijos pareigūnai pranešė, kad Rusija prarado beveik visą batalioną, bandydama kirsti Doneco upę ir įrengti priešakinį placdarmą.

Užėmusi Lysyčanską Maskva, ankstesniais mėnesiais atitraukusi savo pajėgas iš Ukrainos šiaurės ir šiaurės rytų, įskaitant sostinės Kyjivo prieigas, priartėtų prie savo deklaruojamo tikslo užimti visą Ukrainos Donbaso regioną, kurį sudaro rytinės Luhansko ir Donecko sritys.

Nuo 2014 metų dalį Luhansko ir Donecko sričių teritorijų kontroliuoja prorusiški separatistai. Maskva abiejų sričių visas teritorijas laiko separatistų įkurtų „liaudies respublikų“ dalimi.

Sirijos vyriausybė trečiadienį taip pat paskelbė pripažįstanti šių abiejų darinių „nepriklausomybę ir suverenitetą“ bei sieksianti užmegzti diplomatinius santykius su separatistais.

13:20 | Nuotraukoje – Ukrainos gynėjų kapavietė Charkive

Žemiau esančioje nuotraukoje užfiksuotas niūrus vaizdas šiaurės rytiniame Charkivo mieste, kurį jau kelis mėnesius negailestingai bombarduoja Rusijos pajėgos.

Kapinių dalyje „Didvyrių takas“ Ukrainos vėliavomis pažymėti dešimtys kapų, o naujoje duobė bus laidojamas dar vienas kariškio kūnas.

Ši vietovė yra paskutinė šimtų Ukrainos karių, žuvusių per vasario pabaigoje įsiplieskusį konfliktą su Rusija, poilsio vieta.

13:02 | Rusija kaltina Kyjivą paleidus raketų į Belgorodą

Rusija sekmadienį apkaltino Kyjivą paleidus tris raketas į netoli sienos su Ukraina esantį Belgorodo miestą, kur žuvo mažiausiai trys žmonės.

„Rusijos priešlėktuvinė gynyba numušė tris raketas „Točka-U“, kurias Ukrainos nacionalistai paleido į Belgorodą“, – sakė Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas ir pridūrė, kad „sunaikinus ukrainiečių raketas, vienos iš jų nuolaužos nukrito ant namo“.

Ukrainos Odesos srities administracijos atstovas Serhijus Bratčukas savo ruožtu platformoje „Telegram“ parašė, kad apšaudytuose Belgorodo pastatuose įstrigo rusiškos oro gynybos raketų sistemos „Pancir S1“ raketų fragmentai.

Pasak jo, Ukrainos ginkluotosiose pajėgose tokių sistemų nėra.

Trys žmonės žuvo per kelis „stiprius sprogimus“ Belgorodo mieste, anksčiau sekmadienį pranešė su Ukraina besiribojančio Rusijos regiono gubernatorius Viačeslavas Gladkovas.

Dar keturi žmonės buvo sužeisti.

Pasak V. Gladkovo, per paryčiais įvykusius sprogimus buvo apgadinta kelios dešimtys namų.

Jis sakė, kad du iš sužeistųjų – vyras ir vaikas – buvo paguldyti į ligoninę, o kitiems dviem buvo suteikta pagalba įvykio vietoje.

Nuo vasario 24 dienos, kai Maskva užpuolė Ukrainą, Rusija ne kartą kaltino Kyjivą vykdant smūgius Rusijos teritorijoje, ypač Belgorodo regione.

V. Gladkovas apkaltino Ukrainą balandžio 1-ąją dviem sraigtasparniais atakavus Belgorodo mieste esančią naftos bazę.

Balandžio 25-ąją didelis gaisras įsiplieskė naftos bazėje vakariniame Briansko mieste, priklausančioje bendrovės „Transneft-Družba“, kontroliuojamos valstybinės naftos milžinės „Transneft“. Pastaroji valdo su Europa jungiantį eksporto naftotiekį „Družba“ („Draugystė“), bet dėl gaisro Brianske naftos tiekimas nebuvo sutrikdytas.

Tą pačią dieną Brianske užsiliepsnojo dar viena degalų saugykla.

Be to, balandžio gale keli sprogimai supurtė didelį šaudmenų sandėlį Belgorodo srityje ir sukėlė didžiulį gaisrą.

Ukraina atsakomybės dėl šių incidentų oficialiai neprisiėmė. Rusijos pareigūnai taip pat jų nevadino Ukrainos atakų padariniais, išskyrus balandžio 1-osios incidentą.

12:44 | Lukašenka patvirtino, kad Baltarusijos dalyvavimą Rusijos „specialiojoje operacijoje“ nutarė seniai

Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka liepos 3 d. pareiškė, kad Rusijos kare prieš Ukrainą, jo nutarimu, Baltarusija dalyvauja seniai. Tiesa, jis tai įvardija kaip bendrą dalyvavimą „specialioje operacijoje“.

„Mes esame vienintelė šalis, kuri palaiko Rusiją šioje kovoje. <…> Tie, kurie mums priekaištaujate, ar nežinojote, kad mes turime glaudžiausią sąjungą su Rusijos Federacija? Su valstybe, su kuria kuriame vieną galingą ir nepriklausomą valstybę – sąjunginę valstybę. Kur sąjungoje yra dvi nepriklausomos tautos“, – A. Lukašenkos kalbą cituoja Baltarusijos leidinys BelTA.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer