Šoigu apie karo pabaigą: „operacija“ tęsis tol, kol bus įvykdyti Putino iškelti uždaviniai

Rusijos karas prieš Ukrainą tęsis tol, kol bus visiškai įvykdyti Rusijos prezidento ir vyriausiojo kariuomenės vado Vladimiro Putino iškelti uždaviniai, pareiškė Rusijos gynybos ministras Serhijus Šoigu.

Anot jo, Rusijos prioritetas šiuo metu yra išsaugoti savo karių gyvybes, rašo UNIAN.

„Specialioji karinė operacija tęsis tol, kol bus visiškai įvykdytos aukščiausiojo vado (Putino – aut. past.) iškeltos užduotys“, – jį cituoja „Interfax“.

Rusija savo agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuolat kartoja, kad Rusijos pradėtas karas yra „specialioji karinė operacija“, skirta neva „demilitarizuoti“ ir „denacifikuoti“ nepriklausomą šalį – Ukrainą. Ukrainos vertinimu, Rusija nori užgrobti ir iš esmės sunaikinti Ukrainą bei ukrainiečių tautą.

Apie Rusijos karą bei jo pabaigą antradienį taip pat kalbėjo ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Jis teigė, kad Rusija karą nutrauks tik tuomet, jei visos pasaulio šalys vienu metu įves sankcijas Rusijai.

Anot jo, pasauliui nebus lengva, tačiau Rusijai bus dar sunkiau.

„Jeigu visos sankcijos, kurias individualiai įveda Didžioji Britanija, JAV, Kanada, Australija, visas pasaulis, jei visos šios sankcijos bus įvestos be išimties – esu tikras, kad pasauliui nebus lengva, bet bus labai sunku Rusijai, ir ji sustabdys šį karą“, – sakė jis.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer