Džordanos Butkutės vyrui gresia iki 15 metų, o receptus išrašinėdavęs medikas pasiaiškino taip: „Iš geros širdies, man tai negaila“

Kauno apygardos teismas narplioja bylą dėl disponavimo itin dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų. O tarp kaltinamųjų ir scenos karalienės Džordanos Butkutės vyras Elegijus Strasevičius. Pati dainininkė irgi figūruoja byloje, bet bausmės išvengs.

O dainininkės vyras kaltinamas tuo, kad per metus įsigijo daugiau kaip pusantro tūkstančio stiprių raminamųjų tablečių, kurioms receptus dosniai išrašinėjo buvęs medikas, taip pat sulaukęs kaltinimų.

Elegijus Strasevičius, dainininkės Džordanos Butkutės vyras ir jos prodiuseris, varsto teismo duris. Jis teisiamųjų suole atsidūrė dėl itin sunkių kaltinimų – neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų. Teisme Strasevičius savo kaltę pripažįsta ir gailisi, bet su žurnalistais nebendrauja.

Kaip vertinat tuos kaltinimus pateiktus? – Neturiu jums ką pasakyt.  Nekomentuosit? – Ne“, – žurnalistams atsakinėja kaltinamasis Elegijus Strasevičius.

Bylos duomenimis, vyras per pandemijos metus įgijo įspūdingą kiekį „Xanax“ tablečių.

„Elegijus Strasevičius kaltinamas metų laikotarpyje per 25 kartus įgijo 1550 tablečių su psichotropinėmis medžiagomis. Platinimo tikslo ikiteisminio tyrimo metu ir teisme nenustatyta, tas medžiagas įsigijo savo vartojimui ir vartojo“, – tvirtina prokuroras Ričardas Gailevičius.

Kaltinimai pateikti ir sutuoktiniams Virgilijui bei Daliai Šliažams. Šie irgi kalba nenoriai.

O receptus kam prašydavot išrašyt? – Jūs apie ką?  Apie psichotropinius vaistus. – Nežinau nieko“, – sako kaltinamais Virgilijus Šliažas.

Teisiamas ir stiprių raminamųjų vaistų „Xanax“ receptus šiems asmenims išrašinėdavęs gydytojas urologas. Dabar jis jau nebedirba. Buvęs medikas kalbus.

„Dabar, jei atsukus pora metų atgal, nusispjaučiau į tą pusę ir viskas. Čia seni mano pažįstami – po 10, 20 metų mes bendraujame. Iš geros širdies, man tai negaila“, – pasakoja kaltinamasis Arūnas Stučinskas.

Kai kurie liudininkai pasakoja į gydytoją kreipęsi vos kartą: „O dažnai tuos receptus prašydavot išrašyt? – Ne, tik vieną kartą paprašiau. Tai liudyt turiu, kad paprašiau ir gydytojas gerą darbą daro.  Čia sau tų vaistų prašėt? – Taip, sau“, – pasakoja vienas iš liudytojų. 

Gresia kalėjimas iki 15 metų

Tačiau buvo ir gan dažnų svečių, receptų užsukdavusių ir kelis kartus per savaitę. Buvusiam medikui gresia kalėjimas iki 5 metų. Tokia neteisėta jo pagalba į dienos šviesą išlindo tikrinant informaciją kitoje byloje.

„Buvo gauta duomenų, kad pas vieną asmenį yra laikomos narkotinės ir psichotropinės medžiagos ir per kratą jos buvo rastos, bet rasti ir receptai su besikartojančiais to paties gydytojo antspaudais ir parašais“, – tvirtina prokuroras Ričardas Gailevičius.

Byloje minima ir pati popmuzikos karalienė Džordana Butkutė. Ji, kaip ir dar keli liudininkai, gydytojui susilaužius ranką receptus pildė pati.

„Surastas dokumentas su jūsų paminėtos moters pildytu receptu. Tai Butkutė buvo įtarta dokumentų klastojimu ir psichotropinių medžiagų įgijimu, bet jos atžvilgiu buvo priimtas sprendimas atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą“, – teigia prokuroras Ričardas Gailevičius.

Tad ji atsakomybės išvengs. Nebus ir apklausiama teisme, parodymus išdėstė raštu. O jos sutuoktinis Elegijus Strasevičius, anksčiau teistas už vagystes, narkotikus bei kitus nusikaltimus, už grotų jau yra praleidęs keliolika metų. Dabar Strasevičiui vėl gresia kalėjimas nuo 10 iki 15 metų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer