Lietuvoje užfiksuota pirma mirtis nuo gripo šį rudenį

Praėjusią savaitę šalyje buvo užregistruotas pirmas šį gripo sezoną mirties nuo gripo atvejis, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Apie tai centras pranešė antradienį.

NVSC duomenimis, praėjusią savaitę (spalio 30 d. – lapkričio 5 d.) sergančiųjų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) skaičius sumažėjo. Bendras sergamumo šiomis ligomis rodiklis siekė 739,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų, ankstesnę savaitę (spalio 23–29 d.) rodiklis buvo 1199,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklis praėjusią savaitę registruotas Telšių apskrityje, didžiausias – Vilniaus apskrityje. Epideminis sergamumo lygis nebuvo pasiektas nė vienoje savivaldybėje, t. y. neperžengta 1500 atvejų 100 tūkst. gyventojų riba.

Spalio 30 d. – lapkričio 5 d. į Lietuvos ligonines dėl gripo buvo paguldyti 6 asmenys: 3 vaikai (0–17 m.) ir 3 vyresni nei 65 m. asmenys. Intensyvios terapijos skyriuose nebuvo gydomas nė vienas asmuo.

Praėjusią savaitę šalyje (Marijampolės apskrityje) buvo užregistruotas pirmas šį gripo sezoną mirties nuo gripo atvejis. Asmuo priklausė 80–89 m. amžiaus grupei, nebuvo skiepytas nuo sezoninio gripo ir turėjo kitų lėtinių ligų.

Lietuvos apskričių ir kiekvienos savivaldybės sergamumo rodiklius galima rasti NVSC interneto svetainėje.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2023 m. 43-ąją savaitę (spalio 23–29 d.) ŪVKTI simptomus turintiems pacientams iš viso buvo paimti 52 ėminiai, iš jų nė viename nebuvo aptiktas gripo virusas. 

Europos respiracinių virusų priežiūros tinklo (ERVISS) duomenimis, iki 42 savaitės pabaigos (iki spalio 22 d.) sergamumas kvėpavimo takų ligomis (gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga)  išliko panašus kaip ir praeito sezono tuo pačiu metu daugumoje ES ir (arba) EEE šalių.

Daugiau informacijos rasite čia.

Skiepytis dar nevėlu

Primename, kad nuo gripo ir COVID-19 ligos efektyviausiai apsaugo skiepai. Nuo šių ligų rekomenduojame pasiskiepyti vieno apsilankymo pas gydytoją metu metu. Tiek nuo gripo, tiek ir nuo COVID-19 ligos ypač raginame pasiskiepyti rizikos grupėms priklausantiems asmenims: 65 m. ir vyresniems asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose, sergantiems lėtinėmis ligomis, žmonėms su nusilpusiu imunitetu, taip pat medikams ir nėščiosioms.

COVID-19 vakcinomis gyventojai gali skiepytis bet kurioje gydymo įstaigoje. Jei rizikos grupėms priklausantys asmenys nori skiepytis kartu su gripo vakcina, tai gali padaryti savo asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje yra prisirašę.

 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer