Edita Daniūtė prabilo apie planus grįžti į Lietuvą ir vaikus: „Jie save daugiau laiko italais“

Italijoje gyvenimą kurianti sportinių šokių čempionė, trenerė ir teisėja Edita Daniūtė-Gozzoli liepos 11-ąją švenčia savo 45-ąjį gimtadienį. Moteris neslepia puoselėjanti planus grįžti į Lietuvą, pasakoja apie savp vaikų pasiekimus ir dalijasi pokyčiais gyvenime.

„Šią savaitę Vilniuje vyksta mūsų stovykla, tad net nėra laiko jokiems šventimams. Stovykloje pas mus tikrai labai daug žmonių, tad planuoju labai gerai atšvęsti 21 dieną Italijoje su draugais. Išsinuomojome valtelę pasiplaukioti, tad bus labai smagu“, – gimtadienio planus atskleidžia žinoma moteris.

Į Lietuvą ji su vyru grįžta gan dažnai – čia turi savo šokių studiją, kuri reikalauja priežiūros ir veiklos pratęsimo.

„Mano grįžimas į Lietuvą labai susijęs su darbu – čia veikia mano šokių studija, tad tikrai dažnai čia tenka atvykti. Mano tėveliams jau po 80 metų, tad jie dažnai Italijoje manęs nelanko, dažniau juos aplankau aš pati.

Jiems taip keliauti ir sudėtinga, ir pavojinga, tuo labiau, kad dabar skrydžiai gan nekomfortiški ir pavojingi – daug žmonių oro uostuose“, – sako moteris.

„Pastarieji metai man buvo labai aktyvūs ir veiklūs. Mano mažasis Romeo labai susidomėjo breiku, ir kadangi tai nėra mano sritis, vedu jį pas trenerį.

Vaikas atrado visai naują savo pomėgį ir galiu pasakyti, kad darbo dėl to buvo labai daug. Pastaruoju metu buvo labai daug kelionių, nemažai šokių, tad laiko atsipūsti, sustoti ir pagalvoti daug nebuvo“, – pasakoja ji. 

Laiką leidžia aktyviai

16-os sulaukusi Editos dukra Evita – taip pat didelė šokio entuziastė. 

„Dukra šokius šoka, bet šiuo metu jai aktyviai ieškome partnerio, ji treniruojasi viena. O sūnaus Romeo laukia pirmosios varžybos, 21 d. jis varžysis breiko čempionate. Jis dar mažas, sulaukęs 8-erių, tad sakiau, kad čia svarbiausia tik dalyvauti.

Pats jis minėjo, kad jam rezultatas nėra svarbus“, – šypsosi žinoma moteris.

„Noriu, kad vaikai surastų savo keliuką, dirbtų darbą su meile. Jei jie mylės savo darbą, man visai nesvarbu, ką jie gyvenime veiks“, – priduria ji.

Itin aktyviai gyvenanti E. Daniūtė su šeima mėgsta ir kiek pasyvesnį laisvalaikį prie geros knygos ar nuotaikingo serialo.

„Vienaip ar kitaip visi esame prie judesio. Kadangi gyvename prie jūros, laisvalaikį leidžiam praktiškai namuose. O žiemos metu visada vykstame į kalnus paslidinėti. Tai vienintelis kitas šeimos hobis.

Bet kadangi gyvename tikrai labai aktyviai, labiausiai mums patinka knygas paskaityti ir įsijungti gerą filmą“, – pasakoja pašnekovė. 

Paklausta, ar neplanuoja į Lietuvą grįžti ilgesniam laikui, moteris neslepia, kad su šeima puoselėja įvairius planus. 

„Labai myliu Lietuvą, mane tiesiog veža šita šalis. Turime pačių įvariausių planų. Dabar vaikai dar mokosi, bet greitai prasidės universitetai ir tada galėsime svarstyti. Kadangi Italijoje vaikai mokyklose mokosi 13 metų, su mokslais ji šiek tiek užtrunka.

Toliau ji nori studijuoti psichologiją. Kai prasidės jos mokslas universitete, visai norėčiau grįžti į Lietuvą“, – ateities planus atskleidžia ji.

Jaučiasi daugiau italais

Nors Editos dukra Evita – iš pirmosios santuokos su advokatu Mindaugu Vasiliausku, mergaitė pusę savo gyvenimo praleido augdama jau Italijoje.

O kaip planus ir norus vėl grįžti į Lietuvą priima Editos vaikai?

„Mano vaikai užaugę Italijoje, tad dėl planų grįžti į Lietuvą nėra tokie entuziastingi. Čia tik aš likau tokia viena. Romeo kalba laužyta lietuvių kalba, o jei kažką pasakai greičiau, tai jam sunkiau suprasti.

Didžioji irgi save labiau itale laiko ir Lietuvai nejaučia didelės nostalgijos“, – teigia moteris.

„Lietuviškas tradicijas namuose stengiuosi išlaikyti. Per Kūčias išsikepame ir kūčiukų, per Velykas dažau kiaušinius. Italai valgo tik šokoladinius kiaušinius, todėl stengiuosi grąžinti tas tradicijas į mūsų šeimą“, – neslepia pašnekovė.

Socialiniuose tinkluose E. Daniūtė-Gozzoli visada trykšta entuziazmu ir neblėstančia šypsena. Moteris neslepia gera emocija besistengianti užlieti ir kitus. 

„Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo šeima, ją labai vertinu ir myliu. Kažkokių didelių tikslų dabar neturiu. Anksčiau gyvenime save nuolat apkraudavau tikslais, o dabar tiesiog norisi išlaikyti ir skleisti pozityvą, gerą energiją ir gyventi šia minute.

Žmonės labai dažnai sau užsibrėžia tikslus, be kurių, aišku, negalima gyventi. Bet per didelis tų tikslų siekimas ir galvojimas, kas bus ateityje, paprasčiausiai trukdo džiaugtis dabartimi“, – teigia šokėja.

www.tv3.lt

Site Footer