Ekspertas: per artimiausią mėnesį Ukraina gali surengti rimtą atsaką

Per kitą mėnesį Ukrainos ginkluotosios pajėgos gali surengti rimtą atsaką rusams, sako buvęs Ukrainos saugumo tarnybos darbuotojas ir Ukrainos ateities instituto ekspertas Ivanas Stupakas. Anot jo, Ukraina, nors ir nedideliu tempu, bet reguliariai žengia į priekį, o kiekvienas smūgis rusų sandėliams ar vadavietėms leidžia Ukrainai vis labiau kontroliuoti situaciją.

Kiek anksčiau buvo pranešta, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos ruošiasi kontrpuolimui Mykolajivo srityje. Tačiau, kaip teigia Mykolajivo karinės administracijos vadas Vitalijus Kimas, Rusijos pajėgos bando sutramdyti ukrainiečių karius, taikydamosi į civilių gyvenamas vietas.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

19:07 | Ekspertas: per artimiausią mėnesį Ukraina gali surengti rimtą atsaką

Buvęs Ukrainos saugumo tarnybos darbuotojas ir Ukrainos ateities instituto ekspertas Ivanas Stupakas prognozuoja, kada galėtų įvykti rimtas Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimas, rašo „Kanal 24“.

Anot jo, Rusijos kariuomenė dabar yra kaip sustojęs buldozeris – ji judėjo į priekį, stūmė žemę, bet sustojo. I. Stupako vertinimu, Ukrainos kariuomenė dar nėra pajėgi dideliu mastu žengti į priekį, tačiau rusai to taip pat nebegali daryti.

Todėl su kiekvienu sandėlio, tilto ar vadavietės sunaikinimu Ukraina pamažu lenkia situaciją savo naudai.

I. Stupako vertinimu, ukrainiečiai nors ir pamažu, tačiau reguliariai žengia į priekį, o jų pagreitis artimiausiu metu gali padidėti.

„Viskas vyksta palaipsniui, žingsnis po žingsnio. Matau dinamiką. Manau, kad per kitą mėnesį galėsime sulaukti rimto mūsų kariuomenės atsako“, – kalbėjo I. Stupakas.

Kiek anksčiau pranešta, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos ruošiasi kontrpuolimui Mykolajivo srityje. Tačiau, kaip teigia Mykolajivo karinės administracijos vadas Vitalijus Kimas, Rusijos pajėgos bando sutramdyti ukrainiečių karius, taikydamosi į civilių gyvenamas vietas.

18:30 | Rusai vis dar turi planų dėl strategiškai svarbaus tilto

Ukrainiečiai dar naktį iš antradienio į trečiadienį smogė Chersono srityje esančiam Antonivkos tiltui. Tiltas nebuvo sugriautas, tačiau juo judėti neįmanoma. Pietų operatyvinės vadovybės atstovė spaudai Natalija Humeniuk sako, kad rusai vis dar turi planų dėl šio tilto, tačiau pabrėžia, kad ukrainiečiai kontroliuos naudojimąsi tiltu.

„Mes ir toliau kontroliuojame transporto arterijas, logistikos kelius. Suprantame, kad visi įvykiai, vykstantys šiuo metu okupuotoje teritorijoje, yra pajėgų ir rezervų atitraukimas, siekiant atremti mūsų kontrataką“, – kalbėjo ji.

Net ir po Ukrainos smogio tiltui rusai, tikėtina, vis dar turi planų, kaip panaudoti šį strategiškai svarbų objektą.

„Tačiau mes stebėsime, kaip jis naudojamas ir ar jį galima naudoti šaliai, kuri dar neatidavė mums okupuotų teritorijų“, – pabrėžė N. Humeniuk.

Anot jos, Chersono srityje esantys rusai dabar yra labai demoralizuoti, mat tokie smūgiai keičia jų planus. Ukrainiečiai taip pat naikina rusų vadavietes, sandėlius.

„Visa tai provokuoja vidinę nesantaiką kariuomenėje, suprantant, kad nėra kur imti rezervų, transporto arterijos pažeistos, todėl būtina likti su jėgomis ir priemonėmis, kurios yra čia ir dabar“, – pažymėjo ji.

Vadovybės teigimu, rusai jau ilgą laiką bando išlaikyti Chersoną, todėl jų jėgos čia senka.

18:00 | Ukrainiečiai smogė rusų sandėliui Chersono srityje

Ukrainos pajėgos smogė Rusijos amunicijos sandėliui Soldatskojės kaime Chersono srityje, praneša UNIAN.

Pietų operatyvinės vadovybės atstovas Vladislavas Nazarovas informavo, kad dieną ukrainiečiai atliko daugiau nei 150 šaudymo užduočių.

Smūgio metu sunaikintos dvi rusų haubicos, keturi šarvuočiai ir 51 rusas.

Naktį iš antradienio į trečiadienį Chersone griaudėjo galingi sprogimai. Pranešta, kad ukrainiečiai sėkmingai smogė Antonivkos tiltui. Tiltas nebuvo sugriuatas, tačiau judėti juo neįmanoma.

17:44 | Vokietijos vyriausybė pritarė, kad Ukrainai būtų parduota 100 haubicų

Vokietijos vyriausybė pritarė, kad 100 savaeigių haubicų „Panzerhaubitze 2000“ būtų parduotos Ukrainai, rašo „Der Spiegel“.

Bendra sutarties vertė siekia 1,7 mlrd. eurų.

17:14 | Podoliakas įvardijo, kokia turėtų būti karo su Rusija pabaiga

Karas baigsis tik Ukrainos sąlygomis – kai bus visiškai atkurtas šalies teritorinis vientisumas pagal nuo 1991 m. galiojančias tarptautines sutartis, pareiškė Ukrainos prezidento patarėjas Michailo Podoliakas. Apie tai jis kalbėjo interviu „Kanal 24“.

„Karas turi baigtis teisingai, tai supranta ir mūsų partneriai, ir mes. Jis turi baigtis taip – Ukrainos teritorijoje neturi būti jokių nusikalstamų anklavų, nes tai sukels nesibaigiantį karą“, – kalbėjo M. Podoliakas.

Jis taip pat išskyrė tris svarbiausius momentus karo Ukrainoje pabaigai. Pirma, turi nelikti jau minėtų „anklavų“. Antraip – rusai iš jų nuolat tęs provokacijas.

Antra, Ukrainos teritorinis vientisumas turi būti nustatytas toks, koks jis yra apibrėžtas tarptautinėje teisėje – 1991 m. dokumentuose.

„Tai  principo reikalas, nes tik taip galime užbaigti karą“, – įsitikinęs jis.

Trečias svarbus klausimas – realios Rusijos reputacijos suvokimas.

„Taip, vis dar yra mūsų partnerių, kurie mano, kad Rusija yra galinga valstybė, su kuria galima derėtis. Tačiau pagrindinė Europos etninė ir tautinė bendruomenė aiškiai supranta, kad Rusijos „galia“ tėra burbulas“, – teigia M. Podoliakas.

 

16:58 | Filipinai nutraukė sutartį, o Indija sustabdė Rusijos sraigtasparnių įsigijimą

Filipinai sutarties, pagal kurią turėjo iš Rusijos įsigyti 16 karinių sraigtasparnių „Mi-17“, atsisakė dėl baimės patekti į JAV sankcijų sąrašus.

Beveik 230 mln. eurų vertės susitarimas buvo pasirašytas praėjusių metų lapkritį, o šių metų sausį išmokėtas avansas. Pagal sutartį „Sovtechnoeksport“ sraigtasparnius turėjo pristatyti per du metus.

Filipinų atstovų teigimu, sutarties nutraukimą „palaimino“ šalies prezidentas Rodrigo Duterte.

Indija apie sutarties su Rusija dėl kovinių sraigtasparnių Ka-31 įsigijimo, kurio vertė siekė virš 500 mln. dolerių, sustabdymą paskelbė dar šių metų balandį. Tuomet buvo aiškinama, kad to priežastis – ne galimos sankcijos, o tariamai Indijos sprendimas remti savo šalies karinę pramonę.

16:42 | Charkive apgadinta apie 10 daugiaaukščių

Per apšaudymus trečiadienį Charkive buvo apgadinta apie dešimt daugiaaukščių pastatų, praneša srities vadovas Olehas Sinehubovas, rašo „The Guardian“.

Anot jo, aukų ir sužeistųjų nėra.

16:27 | Peskovas: Putinas gali susitikimo su Erdoganu metu gali paliesti karinių technologijų bendradarbiavimo klausimus

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad R. T. Erdoganas gali su V. Putinu aptarti karinių technologijų bendradarbiavimą susitikimo Sočyje metu.

Atsakydamas į klausimą, ar V. Putinas iš tiesų, kaip skelbia turkų žiniasklaida, aptarinėjo galimą „Bayraktar“ bepiločių gamybą Rusijos teritorijoje, D. Peskovas pareiškė, kad Rusijos ir Turkijos prezidentai ir anksčiau aptarinėjo „karinių technologijų bendradarbiavimo klausimus ir gali tai aptarti artėjančio susitikimo metu“.

16:24 | Rusija teigia sunaikinusi daugiau kaip 100 HIMARS sistemų

Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad rusai Dniepropetrovsko regione neva sunaikino daugiau nei šimtą JAV pagamintų didelio judrumo artilerijos raketų sistemų HIMARS, rašo „Sky news“.

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas dar anksčiau pranešė, kad Ukraina HIMARS pagalba per karą su Rusija sunaikino 50 Rusijos amunicijos sandėlių.

Nė vienos pusės teiginių nepriklausomai patikrinti neįmanoma.

16:11 | Antonivkos tiltas nėra sugriautas, bet judėti juo neįmanoma

Antonivkos tiltas Chersono srityje nėra sugriautas, tačiau juo judėti neįmanoma, praneša laikinaisis Chersono regiono karinės administracijos pirmininkas Dmytro Butrimas, rašo UNIAN.

„Naktį Ukrainos ginkluotosios pajėgos sudavė labai tikslius smūgius Antonivkos tiltui Chersone. Tiltas nesugriautas, tačiau dėl padarytos žalos juo neįmanoma judėti. Taip Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino okupantų logistikos ir transporto kelius. Po pergalės tikrai atkursime susisiekimą tiltu. Okupantų ir vietinių kolaborantų fantazijos apie „rusiškąjį Chersoną“ tikrai negali būti įgyvendintos“, – sakė jis.

Ukrainos pajėgos tiltą atakavo trečiadienio naktį.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer