Estijos pavyzdys žada didelius nemalonumus rusams

Estija nuo rugpjūčio 18-osios oficialiai nutraukia turistinių Šengeno zonos vizų išdavimą Rusijos piliečiams. Uždaryta siena bus ir tiems, kuriems estai jau išdavė vizas anksčiau. Maža to, Estija žada jau kitą savaitę pristatyti planą, pagal kurį rusams bus draudžiama atvykti į šalies teritoriją, net jeigu Šengeno viza bus išduota trečiojoje ES valstybėje.

BBC skelbiama, kad šiuo metu turinčių Estijos išduotą vizą, kuri leistų keliauti po ES šalis, turi apie 50 tūkst. rusų.

Šalies užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu tvirtina, kad šalis taip pat nutrauks dokumentų išdavimą rusams ir studijų, darbo ar verslo reikalais. Išimtis bus daroma tik tiems Rusijos studentams, kurie per artimiausius metus baigs studijas Estijos universitetuose.

Estijos valdžios atstovų teigimu, daugelis tokių studentų atvirai pasisakė už Ukrainą, todėl grįžti į tėvynę jiems gali būti nesaugu.

„Šiuo metu Estijoje yra kuriamas sprendimas, kuris padėtų uždrausti atvykimą į Estiją ir su vizomis, kurios yra išduotos trečiosiose Europos Sąjungos šalyse. URM ir VRM jau kitą savaitę pateiks savo pasiūlymus šiuo klausimu, kaip galima uždaryti Estijos sieną ir tiems Rusijos piliečiams, kurie turi išduotą Šengeno vizą, išduotą ne Estijoje“, – ERR cituojamas U. Reinsalu.

U. Reinsalu teigimu, toks sprendimas neprieštarauja Europos Sąjungos įstatymams. Jis pateikė pandemijos pavyzdį, kuomet šalys uždarė savo vidines sienas net ir kitų ES ar Šengeno zonos valstybių piliečiams.

„Ta masė Rusijos piliečių, 850 tūkst. žmonių, išvykusi į Europos Sąjungą iki pirmosios rugpjūčio savaitės, deja, tik auga, todėl mes turime būti pasirengę žengti žingsnius, kad palaikytume Ukrainos pergalę“, – paaiškino jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer